Nowy ploter sublimacyjny Mutoh ValueJet 1604 WX
6 kwi 2017 13:16

 Najnowsze urządzenie firmy Mutoh zadebiutowwwwało na rynku wiosną 2017. Adresowane jest do mniej wymagających producentów i poszukujących najlepszych technologii w dobrej cenie. Ten 64-calowy ploter jest przeznaczony do zadruku papierów sublimacyjnych w realnej prędkości 22 m2/h (tryb 360x1080 dpi, 3 pasy).

Mutoh ValueJet 1604WX to drukarka jednogłowicowa. Pracuje w technologii zmiennej wielkości kropli atramentu (Variable Dot). Zakres generowanych przez dysze kropel to począwszy od 3,5 pl, poprzez 7, 12,5, 14, na 21 pikolitrach skończywszy.

VJ 1604WX w szybkim trybie produkcyjnym potrafi zadrukować 22 m2/h, przy maksymalnej prędkości ok. 30 m2/h. Grafiki wymagający wyższych rozdzielczości (720x720 dpi) nowy ValueJet wydrukuje z prędkością 14-16 m2/h. Zastosowano w nim technologie Intelligent Interweaving oraz Mutoh DropMaster (mającą na celu automatyczną kompensację grubości medium). Dodatkowo ploter umożliwia ręczne ustawienie odległości głowicy od powierzchni materiału: 1,5 lub 2,5 mm.

Ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze, nieemitujące zapachów zarówno w czasie drukowania, jak i procesu transferu. Można je stosować do zadruku bezpośredniego na poliestrze i pośredniego na papierze transferowym. Ich zalety to także odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych. Zużycie tuszu kształtuje się na poziomie 5 ml/m2 na papierze sublimacyjnym.

Alternatywnie można zastosować inne rozwiązanie - sublimacyjne atramenty Ikonos UltraVision, które cechują się bardzo głębokim kolorem czarnym. Wykraczają one także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor spotowy. Atramenty sublimacyjne Ikonos UltraVision są ekologiczne, gdyż cechuje je brak VOC. Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków jest bardzo wysoka. Sam atrament także nie pieni się, przez co wyeliminowano efekt wypadania dysz. Tusze posiadają certyfikat G7.

Nowy ploter Mutoh ValueJet 1604 WX daje szerokie możliwości w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Może służyć do produkcji koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie termo-sublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele innych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium