Beta testy maszyn Landa w Izraelu, Ameryce Północnej i Europie
7 kwi 2017 10:32

Firma Landa ogłosiła finalną listę zakładów, w których będą miały miejsce beta testy maszyn w roku 2017. wwwPierwsza dostawa maszyny Nanographic Printing Landa S10 będzie miała miejsce w lipcu do firmy Graphica Bezalel, uznanego producenta etykiet, opakowań i pudełek kartonowych z siedzibą w Izraelu. W listopadzie br. taka sama maszyna rozpocznie pracę w Ameryce Północnej w firmie Imagine!, będącej amerykańskim liderem w dziedzinie rozwiązań POS. Ostatnia maszyna w grudniu dotrze do niemieckiej firmy Edelmann, światowego lidera w zakresie produkcji opakowań papierowych i tekturowych; będzie to pierwszy użytkownik beta w Europie.

Graphica Bezalel, wybrana jako pierwsze miejsce beta testów maszyny Landa, dotychczas stosowała wyłącznie technikę offsetową. Nanographic Printing Landa S10 będzie pierwszym w jej historii rozwiązaniem cyfrowym; firma zdecydowała się na nie, by wykorzystać takie atuty cyfrowej produkcji opakowań kartonowych jak szybkość i wysoka jakość, a także unikalną konkurencyjność maszyny nanograficznej. Graphica Bezalel współpracuje z wiodącymi markami takimi jak Calvin Klein, Carlsberg, Nestle, Coca-Cola i wieloma innymi. Wspólnie z firmą Landa planuje zorganizowanie we wrześniu br. spotkania dla klientów z całego świata, by zademonstrować możliwości maszyny Landa S10 w rzeczywistym środowisku produkcyjnym.

To, że firma Imagine!, wiodący dostawca rozwiązań dla reklamy w miejscu sprzedaży i oznakowań, będzie pierwszym północnoamerykańskim beta testerem maszyny Nanographic Printing Landa S10, ogłoszono już na targach drupa 2016. „Zdecydowaliśmy się przyjąć do testów tę maszynę ze względu na duże doświadczenie Benny'ego Landy w rozwoju innowacyjnych i rewolucyjnych technologii – tłumaczył Bob Lothenbach, założyciel Imagine!. - Nie mamy zwyczaju wdrażać wszystkich nowinek technologicznych, lecz wierzymy w proces nanografii i chcemy uczestniczyć w tej cyfrowej rewolucji.”

Pierwszy europejski użytkownik maszyny Landa S10, firma Edelmann, to jeden z wiodących światowych producentów opakowań dla segmentów zdrowia, kosmetyków i produktów spożywczych (5,5 mld opakowań i broszur rocznie). Posiada zakłady produkcyjne w 9 krajach, a wartość jej sprzedaży wynosi 300 mln euro. Dierk Schroeder, prezes firmy Edelmann, podkreśla: „Jesteśmy przekonani, że rewolucyjny proces nanografii ma potencjał, by zmienić rynki druku, opakowań i komunikacji.”

Na podstawie portalu Incus opracowała IZ