Primera prezentuje kolorową drukarkę do etykiet LX1000e
7 kwi 2017 13:46

Firma Primera Technology, jeden z czołowych producentów drukarek specjalistycznych na świecie, LX1000e-LF-ExoticCoconutogłosiła premierę swojej nowej drukarki kolorowej LX1000e. Jest to model oparty na znanym kolorowym urządzeniu LX2000e i przeznaczony do aplikacji, które wymagają stosowania wyjątkowo trwałych etykiet. LX1000e to model podstawowy w palecie drukarek Primera, wykorzystujących atramenty pigmentowe. Wśród zalet, które oferują, należy wymienić:

- atramenty pigmentowe, gwarantujące dużą trwałość oraz doskonałą odporność na wpływ światła UV i wody, jak również wysoką jakość druku typową dla drukarek Primera;

- niski koszt druku jednostkowego: duże, oddzielne pojemniki na kolory CMYK utrzymują koszty druku pojedynczej etykiety na niskim poziomie. Jak przekonuje producent, należą one do najniższych w klasie biurkowych kolorowych drukarek atramentowych dostępnych w zbliżonej cenie;

- szybki druk do 101 mm/sekundę: podczas gdy wiele biurkowych drukarek etykiet obiecuje duże prędkości druku, na ogół podawane przez producentów wartości nie dotyczą produkcji etykiet najwyższej jakości. LX1000e drukuje z maksymalną prędkością 101 mm/s profesjonalnie wyglądające etykiety bez poświęcania ich jakości.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, dodając LX1000e do gamy biurkowych drukarek do kolorowego druku etykiet - powiedział Andreas Hoffmann, dyrektor zarządzający biura EMEA w Primera Technology Europe. - Primera jest znana od ponad dekady jako innowator i lider na tym rynku. LX1000e kontynuuje tę tradycję, oferując drukarkę z wyjątkowo niskimi kosztami LCO, doskonałą charakterystyką oraz stałą niezawodnością, która stała się znakiem rozpoznawczym produktów Primera z obszaru kolorowego druku etykiet.”

Typowe zastosowania dla tego urządzenia to etykiety na kawę, wina, pieczywo, słodycze, mięsa, sery oraz setki innych specjalistycznych i garmażeryjnych produktów. Zastosowania przemysłowe to pełnokolorowe etykiety box-end, etykiety zabezpieczające i ostrzegawcze, etykiety kanban i inwentaryzacyjne, tagi i inne. LX1000e może być również wykorzystana do prywatnych systemów znakowania, testów marketingowych, proofingu oraz etykiet detalicznych.

Na podstawie informacji firmy Primera opracował TK