Dover kupuje Calderę
10 kwi 2017 11:55

Amerykański koncern Dover, dostawca innowacyjnych produktów i usług dla rynków przemysłowych poinformował o nabyciu firmy Caldera Graphics SAS. Transakcja opiewa na kwotę około 35 mln EUR.

Caldera z siedzibą w Strasburgu (Francja) posiada 25-letnie doświadczenie w rozwoju wysokiej jakości oprogramowania dla branży druku cyfrowego. Optymalizujące kolorowy druk cyfrowy rozwiązania tego producenta dotyczą przetwarzania obrazu, zarządzania kolorami i przepływu pracy. Wraz z firmą MS Printing Solutions (MS) i Grupą JK, Caldera będzie działać w ramach platformy Dover's Printing and Identification, która obsługuje globalny rynek druku cyfrowego. W 2016 roku przychody Caldery wyniosły około 11 mln EUR.

Robert A. Livingston, prezes i dyrektor naczelny Dover, tak skomentował transakcję zakupu: „Cieszymy się, że firma Caldera dołączyła do Dover; dzięki temu wzmacniamy i tak już silną pozycję w branży cyfrowego druku tekstyliów, wypracowaną za sprawą przejęcia firmy MS i niedawnego zakupu Grupy JK. Ta transakcja, po ostatnich akwizycjach AWTI i Fairbanks, świadczy o naszym zaangażowaniu w dalszy rozwój oprogramowania i oferowanych usług, co będzie owocowało dostarczaniem nowych, zróżnicowanych rozwiązań naszym klientom.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Dover Corporation