iPackManager w drukarni Natalii
10 kwi 2017 11:01

Drukarnia etykiet i opakowań Natalii Sp z o.o. zdecydowała się na wdrożenie najnowszego rozwiązania Infosystems SA – informatycznego systemu zarządzania iPackManager. Jest ono dedykowane przedsiębiorstwom zajmującym się produkcją opakowań i etykiet i oferuje wiele innowacyjnych możliwości ściśle dopasowanych do potrzeb firm z tego sektora.

Natalii Sp. z o.o. z podpoznańskiej Rokietnicy to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów etykiet. Spółka działa od 1985 roku, a od lat 90. ubiegłego wieku zajmuje się produkcją wielobarwnych etykiet samoprzylepnych na roli, które obecnie stanowią ok. 1/3 jej produkcji; pozostały asortyment to opakowania miękkie. Firma wykonuje zlecenia dla klientów z Polski, a także z zagranicy. Posiada obecnie m.in. 10 maszyn do drukowania firmy Nilpeter i własną przygotowalnię.

Już wiele lat temu Natalii Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z firmą Infosystems SA. „Przez te wszystkie lata wykorzystywaliśmy rozwiązanie tego producenta – system Printmanager - i czerpaliśmy z niego wiele korzyści. Jednak zarówno rozwój naszej firmy, jak i informatyki oraz systemów do zarządzania wygenerował potrzebę wdrożenia czegoś na dzisiejsze czasy bardziej innowacyjnego. Niemałe znaczenie przy wyborze kolejnego rozwiązania miał dla nas fakt, że znaliśmy jakość usług firmy Infosystems SA. Ważne było również, że to partner z Polski, który zna potrzeby rodzimej branży poligraficznej i opakowaniowej, a także potrzeby i warunki polskiego rynku oraz posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrożeń rozwiązań do zarządzania w krajowych drukarniach. Istotny także był fakt, że oferowane przez Infosystems SA rozwiązanie mogło być dopasowane do naszych potrzeb - to nie my musieliśmy dopasowywać się do systemu, ale ten został dopasowany do naszych potrzeb i wymagań” – mówi Artur Nowaczyk, prezes zarządu firmy Natalii.

Wdrożenie systemu iPackManager przebiegało – jak podkreśla Artur Nowaczyk - sprawnie i trwało zaledwie kwartał. „Oczywiście fakt, że mieliśmy wcześniej do czynienia z systemem do zarządzania tego producenta bardzo nam pomógł, ale również firma Infosystems SA poczyniła w zakresie wdrożeń swoich rozwiązań ogromne postępy. Wiele prac, choć oczywiście nie wszystkie, można teraz wykonywać kontaktując się zdalnie, a to bardzo przyśpiesza prace i skraca czas adaptacji nowych rozwiązań do codziennej pracy. Owszem, w fazie wdrożenia wymaga to większej uwagi od pracowników drukarni, ale później można czerpać z samego systemu wiele korzyści”.

Do najważniejszych, jakie wymienia Artur Nowaczyk, należy przede wszystkim możliwość obsługi zleceń o dużej różnorodności. Również planowanie produkcji w systemie iPackManager jest możliwe na wiele miesięcy do przodu, a wszelkie zmiany dokonują się w nowym systemie automatycznie. Nowy system umożliwia także znacznie lepsze zarządzanie firmą za sprawą udoskonalonych analiz poprodukcyjnych. „Dzięki nim każde zlecenie możemy sprawdzić pod kątem opłacalności, a także zastanowić się, w jaki sposób możemy je usprawnić. Posiadanie systemu do zarządzania przekłada się także na jakość obsługi klientów: mogą oni czerpać wiedzę dotyczącą swojego zlecenia i szczegółów z tym związanych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy także poprawić efektywność wykorzystania naszych maszyn i ich operatorów oraz pracować nad eliminacją wąskich gardeł procesu produkcyjnego”.

Artur Nowaczyk dodaje: „Wobec coraz większej konkurencji na rynku etykiet problemem stają się malejące marże. Automatyzacja procesów związanych z generowaniem oferty, przyjmowaniem i realizacją zleceń jest w związku z tym niezbędna. System iPackManager daje nam w tym zakresie także sporo bezpieczeństwa”.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Infosystems