Canon podsumowuje Hunkeler Innovationdays 2017
12 kwi 2017 13:52

Stoisko Canon Europe na targach Hunkeler Innovationdays 2017 (Messe Lucerne, 20-23 lutego) odwiedziła rekordowa liczba dostawców usług druku. Océ VPi300 (1)

Canon prezentował swoje flagowe urządzenia produkcyjne, w tym nową atramentową maszynę Océ ProStream drukującą z roli, atramentowe rozwiązanie Océ VarioPrint i300 na papier cięty oraz tonerową drukarkę produkcyjną imagePRESS C10000VP.

Peter Wolff, starszy dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, powiedział: „Targi Hunkeler Innovationdays były w tym roku wyjątkowo intensywne. Premiera Océ ProStream okazała się jedną z największych atrakcji. Wszystkie trzy prezentowane przez Canon systemy spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Goście na stoisku docenili w szczególności innowacyjność i wydajność maszyn, dzięki którym Canon stał się rynkowym liderem (wg InfoSource, Market Report, 2017) w dziedzinie druku atramentowego z roli i na papier cięty oraz kolorowego cyfrowego druku produkcyjnego”.

Peter Wolff dodał: „Zmieniający się profil gości targowych jasno pokazuje, że zainteresowanie technologią atramentową w kontekście zastosowań produkcyjnych wyraźnie wykracza poza druk transakcyjny i wysokonakładowy druk przesyłek reklamowych. Obecnie druk atramentowy jest wykorzystywany przez znacznie szersze grono dostawców usług druku i obejmuje różnorodne zastosowania. (...)”.

Pierwszego dnia targów Canon ogłosił także, że firma sprzedała pierwsze cztery maszyny Océ ProStream klientom w Europie: firmie Ipskamp Printing B.V. z Enschede w Holandii, Direct Mail House AG z St. Gallen w Szwajcarii, Daten-Partner GmbH z Erkrath w Niemczech oraz TOTEM z Inowrocławia w Polsce.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także – zaprezentowana po raz pierwszy podczas Hunkeler Innovationdays 2015 – maszyna Océ VarioPrint i300. Na targach ogłoszono także nowe zamówienia tych maszyn do firm Lavauzelle Graphic z Francji oraz Jordi AG ze Szwajcarii.

Peter Wolff przekonywał: „Ogromne zainteresowanie wokół VarioPrint i300 pokazało, że goście coraz bardziej doceniają potencjał maszyn produkcyjnych na papier cięty, które mogą zwiększyć ich możliwości oraz zaoferować elastyczność niezbędną do spełnienia zmieniających się potrzeb klientów.

Postanowiliśmy też po raz pierwszy pokazać naszą flagową tonerową drukarkę produkcyjną imagePRESS C10000VP. Zwiedzający mogli obejrzeć szeroką gamę wydruków na zróżnicowanych mediach, z naciskiem na druk kolorowy z aktywnym pasowaniem i optymalizacją połysku, a także zapoznać się z dużymi możliwościami maszyny w zakresie obsługi nośników. Zainteresowanie gości było ogromne, co dowodzi, że dostawcy usług druku są zainspirowani potencjałem urządzenia i chcą rozwijać swoją działalność. Wyraźnie widać to wśród naszych klientów; przyglądając się dotychczasowym zamówieniom na maszyny VarioPrint i300, ponad połowa z nich została zakupiona razem z nowym urządzeniem tonerowym imagePRESS lub jako uzupełnienie obecnej już w firmie maszyny Canon”.

Na targach Hunkeler Innovationdays 2017 Canon przygotował także szereg inspiracji, prezentując przykłady materiałów marketingowych wykorzystanych w ramach zintegrowanej kampanii promocyjnej przygotowanej dla ekskluzywnej brytyjskiej marki modowej Hackett.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon