Dwie maszyny Fujifilm Jet Press 720S w firmie Straub Druck & Medien AG
12 kwi 2017 14:51

Straub_maleDruga cyfrowa maszyna drukująca Fujifilm Jet Press 720S została niedawno zainstalowana w niemieckiej drukarni Straub Druck & Medien AG. To działająca w cyklu całodobowym przez 7 dni w tygodniu firma, oferująca szerokie spektrum produktów poligraficznych: kalendarze, ulotki, katalogi, książki i materiały marketingowe. Wśród jej odbiorców znajdują się najbardziej znane marki świata. „Oba użytkowane przez nas urządzenia Fujifilm pozwoliły nam pokazać klientom, że mogą odejść od techniki offsetowej bez jakiegokolwiek uszczerbku na jakości. Co więcej, druk cyfrowy daje im możliwość zamawiania niższych, a przy tym atrakcyjniejszych od strony kosztowej nakładów” – mówi Francisco Martinez, prezes Straub Druck & Medien.
Zdaniem szefa drukarni kluczem do udanego wdrożenia obu maszyn była oferowana przez Jet Press 720S zdolność do produkcji stabilnych, wysokojakościowych wydruków już przy pierwszym przebiegu. To pozwoliło firmie znacząco zredukować ilość makulatury, a jednocześnie podnieść wydajność i zyskowność działań. „Każdy arkusz wychodzący z maszyny Jet Press 720S – kontynuuje Francisco Martinez – to prawidłowo wydrukowany egzemplarz, co oznacza generowanie śladowych ilości kosztownych odpadów. Gdy potrzebujemy zrealizować w maszynie Fujifilm 20 tys. arkuszy w ciągu jednego dnia, mamy niemal 100 proc. pewność, że każdy z nich będzie można zaproponować klientowi. Jako firma działająca w cyklu 24/7 potrzebujemy sprzętu, na którym możemy w pełni polegać, a takim jest maszyna Jet Press 720S. Oferuje ona jakość offsetu, ma stabilną konstrukcję i nie ulega awariom”.
Rozwój współpracy z producentem samochodów Porsche – kluczowym partnerem firmy – dowodzi słuszności decyzji dotyczącej tej inwestycji. „Okazało się, że nasi partnerzy w firmie Porsche znali jakość oferowaną przez rozwiązania Fujifilm, dlatego rozmowy zakończyły się sukcesem i kolejne zlecenia trafiają do nas” – mówi z satysfakcją Francisco Martinez.
Dla drukarni Straub Druck & Medien ważne były również aspekty środowiskowe, choćby z uwagi na fakt, że znajduje się ona w górach Schwarzwald. „Wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością – mówi prezes firmy. – Wielu z naszych lokalnych klientów chce bowiem współpracować z drukarnią, która działa proekologicznie. Z uwagi na niezwykle niski poziom generowanych odpadów, maszyny Jet Press 720S umożliwiają nam spełnianie tak oczekiwanych standardów środowiskowych”.
Po wdrożeniu drugiej z maszyn w firmie zaistniała potrzeba wprowadzenia zmian w ustawieniach workflow Fujifilm XMF tak, by mógł on obsługiwać oba urządzenia w sposób scentralizowany, wysyłając dane zlecenie do konkretnej maszyny w ostatniej chwili, w zależności od potrzeb i wolnych mocy przerobowych. Było to niezwykle istotne z uwagi na systematyczny wzrost obrotów firmy, generowanych ze sprzedaży usług online. Jak zapewnia Francisco Martinez, firma Fujifilm stanęła na wysokości zadania i dostosowała używaną przez drukarnię wersję XMF do jej aktualnych potrzeb.
Dzięki zwiększonym możliwościom maszyn Jet Press 720S w zakresie drukowania niskonakładowych prac wysokiej jakości w trybie „na życzenie”, firma Straub Druck & Medien stworzyła ostatnio szereg portali internetowych dedykowanych poszczególnym segmentom rynku. To zaś pozwoliło jej na dalszy rozwój.
Mówi Francisco Martinez: „Jednym z nowych dla nas rynków jest branża opakowań. Niedawno z myślą o niej otworzyliśmy kolejny portal i jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa, w jakim się on rozwija, pozyskując nowych klientów i generując kolejne zlecenia. Odbiorcy z tej branży oczekują przede wszystkim stabilności produkcji oraz wydruków oferujących wysoką jakość i żywotność barw. Jet Press 720S jest w stanie z powodzeniem sprostać tym wymaganiom”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm