hubergroup zaprezentuje nowe farby UV podczas UV DAYS
19 kwi 2017 13:57

hubergroup to firma, która przez lata działalności zgromadziła obszerną wiedzę na temat produkcji bezpiecznych opakowań do żywności.HUG_pr17009_IST UV Days_Impressive results on non absorbent substrates Przez dziesięciolecia ten uznany producent farb drukarskich był pionierem w zakresie opracowywania systemów farbowych, które są odpowiednie dla wielu różnych procesów drukowania i podłoży oraz cechują się bardzo niskim potencjałem migracyjnym. Produkty hubergroup do offsetowego druku UV opakowań spożywczych z papieru i tektury uchodzą za niezawodne i spełniają wszystkie wymogi prawne stawiane takim opakowaniom. Firma rozszerza obecnie gamę swych farb UV przez dodanie systemu farbowego, stworzonego specjalnie z myślą o zastosowaniu na niechłonnych podłożach.

Podobnie jak inne systemy farbowe hubergroup o niskiej migracji, nowe farby o nazwie NewV poly MGA (których debiut nastąpi podczas UV DAYS, imprezy organizowanej w niemieckim Nürtingen w dniach 15-18 maja br. przez IST METZ, producenta systemów utwardzania UV) spełniają wytyczne EuPIA odnośnie do materiałów i artykułów stosowanych na zewnętrznej stronie opakowań spożywczych, które nie wchodzą w kontakt z żywnością. Nowe farby utwardzane UV zawierają jedynie takie składniki, które nie migrują lub których zdolności migracji do żywności zostały dokładnie zbadane.

Coraz więcej drukarń oraz firm opakowaniowych korzysta z zalet zapewnianych przez proces UV - wyjaśnia Roland Schröder, dyrektor produkcyjny ds. offsetu UV w hubergroup. - Szybkość utwardzania, odporność na ścieranie oraz doskonały połysk to cechy, które także są wysoko cenione przez producentów markowych produktów spożywczych, sprzedawanych w opakowaniach jednostkowych. Jednak aż do teraz uzyskanie najwyższych efektów druku na podłożach niechłonnych, które byłyby dodatkowo zgodne z surowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności, było trudne. Nasza nowa seria farb wypełnia tę lukę.”

hubergroup pochwali się na UV DAYS jeszcze jedną nowością: wszystkie farby UV tej firmy do zadruku opakowań - zarówno przeznaczone do kontaktu z żywnością, jak i produktami niespożywczymi - będą miały skład, który umożliwia ich użycie z dowolnymi cylindrami i zespołami drukowymi. W efekcie drukarze będą mogli znacząco ograniczyć czas przeznaczony na mycie i wymianę cylindrów, co ma przynieść korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Na podstawie informacji hubergroup opracował TK