Canon rozszerza ofertę systemów druku atramentowego
24 kwi 2017 12:30

Firma Canon rozszerzyła linię urządzeń Océ VarioPrint i-Series o model Océ VarioPrint i200 – atramentowy system druku na papier cięty, który drukuje z prędkością 200 str./min i oferuje funkcjonalności znane z zeszłorocznego modelu Océ VarioPrint i300.

Canon zaprezentował także opcjonalne atramenty MICR dla urządzeń VarioPrint i-Series oraz nową wersję kontrolera Océ PRISMAsync do urządzeń VarioPrint i200 i VarioPrint i300, która oferuje w pełni natywną obsługę dokumentów PDF, rozszerzając gamę potencjalnych zastosowań i zwiększając efektywność produkcji. Nowy kontroler uzupełnia funkcjonalności obu modeli i-Series o nowe opcje podawania papieru, które umożliwiają dostawcom usług druku drukowanie na zakładkach i wstępnie dziurkowanych arkuszach.

Océ VarioPrint i200 wykorzystuje tę samą, sprawdzoną technologię atramentu z tą samą głowicą i możliwościami obsługi papieru co model VarioPrint i300. Umożliwia to dostawcom usług druku produkcję materiałów z dużą szybkością tak na mediach powlekanych, jak i niepowlekanych. Nowe urządzenie, dzięki możliwości druku nawet 200 str./min, uzupełnia lukę w portfolio systemów atramentowych Canon, plasując się między tonerową drukarką Canon imagePRESS C10000VP (100 str./min) a Océ VarioPrint i300 (300 str./min). Dodatkowo klienci, którzy drukują dziś niskie nakłady i zdecydują się na zakup urządzenia VarioPrint i200, mogą w przyszłości rozbudować je do modelu VarioPrint i300, jeśli nakłady wzrosną.

Wprowadzenie technologii Magnetic Ink Character Recognition (MICR) w obu modelach VarioPrint i-Series pozwala rozszerzyć ofertę dostawców usług druku o produkcję zabezpieczonych materiałów finansowych. Dokumenty wydrukowane w tej technologii wymagają specjalnych czytników do odczytania sygnałów magnetycznych, co zwiększa bezpieczeństwo danych i pomaga wykrywać oszustwa.

Kontroler PRISMAsync nowej generacji (wersja 5) usprawnia zarządzanie cyklem druku i poprawia zgodność operacyjną z systemami PRISMAsync w innych urządzeniach takich jak linia imagePRESS czy VarioPrint6000. Obecni użytkownicy VarioPrint i300 mogą również przejść na nową wersję kontrolera PRISMAsync.

Urządzenia VarioPrint i-Series wykorzystują innowacyjną technologię Océ iQuarius, która wspomaga szybki druk atramentowy na ciętym papierze. Technologia pozwala na precyzyjną kontrolę arkusza, podciśnieniowe podawanie i transport papieru oraz precyzyjne pozycjonowanie arkusza, a dodatkowo umożliwia kontrolowane schnięcie wydruków oraz korygowanie działania zatkanych dysz podczas druku.

Nowe urządzenia Océ VarioPrint i200 będą dostępne dla klientów z regionu EMEA od czerwca 2017 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon