Nowy poziom jakości druku hybrydowego z płytami Asahi AWP
24 kwi 2017 13:03

Firma Asahi Photoproducts, dostawca fotopolimerowych płyt do druku fleksograficznego, zdobywa zaufanie ISIMAT GmbH Siebdruckmaschinen z siedzibą w Ellwangen dzięki potencjałowi wydajnościowemu fleksograficznych płyt drukowych AWP. Znany na całym świecie producent wysokowydajnych maszyn do sitodruku kolorowego na tubach, szkle i artykułach z tworzywa sztucznego z powodzeniem korzysta z wymywanych wodą płyt drukowych w swoich hybrydowych drukarkach do tub ISIMAT. Płyty Asahi są wykorzystywane do zadrukowywania wszelkiego rodzaju wytłaczanych tub kosmetycznych. Pozwala to firmie ISIMAT uzyskać świetne kolory i dużą szczegółowość druku, które z reguły osiąga się przy wykorzystaniu innych technologii drukarskich.

Głównym powodem, dla którego postanowiliśmy zarekomendować płyty AWP naszym klientom, jest fakt, że pozwalają one wyeliminować efekt pęcznienia podczas wykorzystywania tuszy UV. Otrzymywane rezultaty są doskonałe, co cały czas potwierdzają opinie naszych klientów. Inne korzyści to wysoka jakość rejestracji płyt drukowych Asahi AWP, jak również dobre przenoszenie tuszu i płynne rozświetlanie, które można osiągnąć przy bardzo drobnych punktach. Dodatkowo na tej samej płycie drukowej można łączyć kolory spotowe i obrazy wykonane sitodrukiem” – mówi Bernd Egetemeir, kierownik ds. produktów technicznych w ISIMAT.

Firma ISIMAT wykorzystuje płyty drukowe Asahi w hybrydowej maszynie łączącej sitodruk oraz druk fleksograficzny. Obraz jest nanoszony drukiem fleksograficznym, natomiast teksturę tworzy się za pomocą sitodruku. Kluczowe korzyści, które producent maszyn ceni sobie w płytach AWP, to ich wysoka trwałość, możliwa do uzyskania szczegółowość oraz bardzo dobra jakość wydruku przy wielkości punktu poniżej 5 proc. Ogólnoświatowa dostępność płyt AWP to kolejna z zalet uznanych przez skupiający się na międzynarodowym rynku dział sprzedaży maszyn drukarskich ISIMAT, który eksportuje 75 proc. sprzętu. Co równie ważne, wielu użytkowników zwraca coraz większą uwagę na przyjazną środowisku charakterystykę wymywanych wodą – czyli niewymagających używania rozpuszczalników – płyt Asahi AWP.

Kolejnym zastosowaniem płyt Asahi w firmie ISIMAT jest połączenie druku z opatentowaną techniką dekoracyjną inLINE FOILING. Nowy proces zadruku folii pozwala na uzyskanie dekoracyjnych, metalizowanych i wielokolorowych efektów na okrągłych, owalnych i kwadratowych artykułach ze szkła oraz tworzywa sztucznego. Efekty dekoracyjne inLINE FOILING uzupełniają wydruki wykonywane metodą sitodruku i/lub druku fleksograficznego. Technologię inLINE FOILING można zaimplementować do wspólnego procesu maszynowego w technice sitodruku oraz fleksografii. W takim przypadku płyty Asahi są używane głównie do nadrukowywania. Pozwala to stosować szerszą gamę markowych opcji projektanckich obejmujących metaliczne efekty dekoracyjne (w tym duże powierzchnie), teksty w kontrze i elementy metalizowane, które koloryzuje się niestandardowo przez nadrukowywanie.

Płyty drukowe AWP firmy Asahi to wymywane wodą rozwiązanie do produkcji fleksograficznej. Wykorzystywana w nich technologia Pinning Technology for Clean Transfer pozwala na czyste przenoszenie tuszu i zapobiega jego nagromadzaniu na powierzchni płyty oraz na obrzeżach punktów siatki. Oznacza to zmniejszenie liczby wymaganych przerw na czyszczenie i skraca czas przestoju maszyn.

Następuje również znacząca poprawa jakości druku wskutek precyzyjnej registracji między płytami. Dokładne pasowanie oraz zdolność całkowitego przenoszenia farby rozwiązania AWP wynoszą – jak zapewnia firma Asahi - jakość druku fleksograficznego na zupełnie nowy poziom, a czas potrzebny na przygotowanie maszyny do nowego zlecenia zostaje zredukowany do minimum. Jest to szczególnie zyskowne w przypadku coraz częstszych zadań niskonakładowych. Wszystko to składa się na 33-procentowy wzrost całkowitej efektywności sprzętu (OEE) podczas wykorzystywania płyt drukowych AWP w porównaniu ze standardowymi płytami fleksograficznymi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Asahi

error: Kopiowanie zabronione!
cript>