Pierwsza w Europie sprzedaż urządzenia Konica Minolta AccurioJet KM-1
28 kwi 2017 09:30

Firma Rehms Druck w Niemczech zdecydowała się zainwestować w technologię opartą na druku atramentowym UV i wybrała maszynę Konica Minolta AccurioJet KM-1 do druku B2. Czynnikami, które zadecydowały o takim właśnie wyborze była wyróżniająca się jakość urządzenia oraz wysoki wskaźnik zwrotu z inwestycji. Jednym z wymogów Rehms Druck branych pod uwagę przy wyborze maszyny była możliwość drukowania różnego rodzaju wysokiej jakości materiałów reklamowych, w tym również opakowań i etykiet. Dzięki nowej inwestycji, firma planuje wejść na nowe rynki, rozszerzając znacznie swoją ofertę.

Rehms Druck jest od wielu lat lojalnym klientem Konica Minolta w Niemczech. Po targach Drupa w 2016 roku zdecydowała się zainwestować w technologię opartą na druku atramentowym UV, wybierając AccurioJet KM-1. Maszyna może drukować dwustronnie na różnorodnych nośnikach (również powlekanych) o grubości od 0,06 do 0,6 mm. Klienci nie muszą kupować drogiego papieru cyfrowego, mogą korzystać ze standardowych nośników, bez wcześniejszej aktywacji podłoża. Rehms Druck zamierza również wykorzystywać urządzenie do druku na wybranych plastikach, w pełni wykorzystując zalety technologii UV w druku.

„Dokładnie przetestowaliśmy jakość wydruku Konica Minolta AccurioJet KM-1 i porównaliśmy ją z wydrukami konkurencyjnych urządzeń. Wyniki tych testów przekonały nas do zakupu rozwiązań Konica Minolta. Wydajność AccurioJet KM-1 oraz wysoki zwrot z inwestycji urządzenia pozwoli nam wejść na rynek druku opakowań oraz rozwijać ofertę druku materiałów reklamowych do wysyłki.” – powiedział Daniel Baier, Dyrektor Zarządzający w Rehms Druck. Przedstawiciele Konica Minolta spędzili wiele miesięcy z pracownikami Rehms Druck, aby poznać firmę i jej specyficzne wymagania. Oba zespoły sprawdziły również jak AccurioJet KM-1 można zintegrować z wykorzystywaną przez Rehms Druck platformą do przepływu pracy Kodak PRINERGY, a także z rozwiązaniami VDP. Dzięki światowej klasy technologii druku wielkoformatowego AccurioJet KM-1, Rehms Druck może oferować swoim klientom konkurencyjne produkty.

Umowa pomiędzy dwoma firmami została podpisana pod koniec lutego i uwzględnia również usługi wsparcia ze strony Konica Minolta, m.in. szkolenia dla operatorów, pomoc w rozwoju aplikacji, usługi marketingowe a także dostęp do PROKOM, niezależnej grupy użytkowników urządzeń Konica Minolta.

Opracowano na podstawie informacji Konica Minolta.