Agfa Graphics na targach Fespa 2017
2 maj 2017 09:18

Najważniejszą premierą, tym razem na rynku europejskim, anonsowaną przez belgijskiego producenta będzie – pokazany po raz pierwszy na kwietniowej wystawie ISA 2017 w Las Vegas – rolowy ploter Avinci DX3200. Umożliwia on realizację wielkoformatowych wydruków typu soft signage o maks. szerokości 3,2 m z rozdzielczością do 1440x540 dpi. Pracuje w kilku trybach produkcyjnych; najszybszy zapewnia prędkość do 173 m2/h. Avinci obsługuje szeroką gamę mediów poliestrowych, wykorzystywanych przy takich aplikacjach jak: banery, displeje POS, grafika ścienna, reklama zewnętrzna, materiały wystawiennicze czy flagi. Ploter został wyposażony w specjalne, „inteligentne” algorytmy zapewniające jak najniższe zużycie atramentu. Jest też kompatybilny z większością dostępnych na rynku urządzeń do kalandrowania pracujących w trybie off-line.

Na stoisku Agfa Graphics będą również prezentowane inne rozwiązania dedykowane segmentowi Sign & Display. Wśród nich znajdzie się wprowadzony kilka miesięcy temu do jej portfolio rolowy ploter Jeti Ceres RTR3200 LED. Stworzony z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej wydajności i jakości, obsługuje różnorodne media giętkie, aplikowane w trybie „z roli na rolę”. Zainteresowani tym rozwiązaniem powinni – zdaniem producenta – zwrócić uwagę na opcje bieli kryjącej/podkładowej oraz primera. Możliwe jest zadrukowywanie obustronne, szczególnie przydatne przy produkcji backlitów.

Jeti Ceres RTR3200 LED to jedna z maszyn nowej generacji, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Innym ich przedstawicielem jest – również prezentowany na targach Fespa 2017 – „hybrydowy” ploter Anapurna H3200i LED, pozwalający na zadrukowywanie różnorodnych podłoży sztywnych i giętkich z maks. prędkością 129 m2/h (w trybie draft). W przypadku obu ww. urządzeń maks. szerokość materiału aplikowanego z roli wynosi 3,2 m. Anapurna H3200i LED obsługuje ponadto media sztywne o formacie do 2x3,2 m.

Jeti Mira 2732 HS LED to z kolei wszechstronny ploter płaski, drukujący w 6 kolorach z opcjonalną bielą. Maszyna może być dostarczona z dostawianym modułem, umożliwiającym obsługę mediów giętkich w trybie „z roli na rolę”. Wyposażona została w funkcję „Print & Prepare”, pozwalającą operatorowi na wprowadzenie podłoża jeszcze podczas realizacji bieżącego zlecenia. Dodatkowe efekty specjalne można tu uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnego lakieru.

Kolejne zapowiadane przez Agfa Graphics rozwiązanie – Jeti Tauro H2500 to maszyna „hybrydowa”, umożliwiająca wysokowydajną produkcję w technice inkjet UV na szerokim portfolio podłoży sztywnych i giętkich. Drukuje w 6 kolorach z opcjonalną bielą lub primerem.

Uzupełnieniem targowej oferty Agfa Graphics będzie najnowsza wersja dedykowanego firmom Sign & Display systemu workflow – Asanti 3.0, sterującego pracą wszystkich ww. urządzeń.

Na stoisku znajdą się też liczne próbki obrazujące zastosowanie maszyn, atramentów i software’u oferowanych przez firmę zarówno z myślą o firmach z segmentu Sign & Display, jak i przedsiębiorstwach reprezentujących różne gałęzie przemysłu. Pokazane zostaną możliwości zintegrowania druku inkjetowego w ramach istniejących linii wytwórczych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>