Innowacje w atramentach DuPont Artistri na targach Fespa 2017
2 maj 2017 08:37

Firma DuPont Advanced Printing (DuPont) w ramach swojego szerokiego portfolio atramentów zaprezentuje na tegorocznych targach Fespa w Hamburgu najnowsze barwnikowe atramenty sublimacyjne DuPont Artistri, w tym DuPont Artistri Xite S1500 oraz wstępną wersję atramentu DuPont Artistri Xite S2500.

DuPont połączył ponad 70 lat innowacji i doświadczeń w dziedzinie włókien tekstylnych z rozległą wiedzą na temat atramentów do druku inkjetowego, w celu opracowania nowoczesnej rodziny atramentów do tekstylnego druku cyfrowego.

Xite S2500 jest barwnikowym atramentem sublimacyjnym o średniej lepkości do drukowania na podłożach tekstylnych z poliestru, który ma zostać włączony do sprzedaży w trzecim kwartale 2017 roku. Jak zapowiada firma, Xite S2500 zapewnia doskonałą trwałość produktu, niezawodność natryskową strumienia atramentu i wydajność w procesach produkcyjnych.

Balaji Srinivasan, menedżer ds. marketingu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w DuPont Advanced Printing, powiedział: „Nasze atramenty Artistri nie tylko zapewniają znakomite nasycenie kolorem, ale również wykazują korzyści w wydajności druku kolorowego dzięki doskonałym właściwościom natryskowym i lepszej spójności między poszczególnymi partiami.”

Ponadto firma DuPont zaprezentuje atramenty Artistri Brite przeznaczone dla klientów zainteresowanych bezpośrednim drukiem na tekstyliach (DTG). Są one specjalnie zaprojektowane dla dekoratorów wnętrz zainteresowanych techniką DTG, którzy chcą korzystać z cyfrowego druku przemysłowego, ale potrzebują szybszego, bardziej niezawodnego procesu drukowania, który gwarantuje wysoką jakość i powtarzalność.

Gama atramentów do zadruku tekstyliów, od niskiej do wysokiej lepkości, jest dostępna dla szerokiego zakresu głowic drukujących. Atramenty Artistri Xite są także dostępne w niedawno wprowadzonej formule atramentów pigmentowych, które, w porównaniu z innymi technologiami druku, oferują korzyści takie jak lepsze kolory, poprawiony przepływ prac i zmniejszone oddziaływanie na środowisko.

Na podstawie informacji firmy DuPont opracował TP