Epson zaprasza na Fespa 2017
5 maj 2017 13:16

Na targach Fespa 2017 firma Epson, współpracując z projektantami z branży modowej i wystroju wnętrz, zaprezentuje jakość oraz potencjał swoich drukarek sublimacyjnych i urządzeń drukujących bezpośrednio na odzieży. 

W strefie modowej goście będą mogli obejrzeć ubrania dla kobiet z nurtu haute couture zaprojektowane przez Richarda Quinna. Do zadruku tkanin i folii typu Mylar w prezentowanej odzieży użył on drukarki sublimacyjnej Epson SureColor SC-F.  Richard Quinn to zeszłoroczny absolwent londyńskiej szkoły Central Saint Martins i laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award. Znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku „Dazed100” przygotowanym przez magazyn „Dazed”, a także został nazwany „Osobą godną uwagi” przez British Fashion Council w br. Richard przygotowuje obecnie w Londynie własne studio druku cyfrowego i sitodruku oparte na technologii firmy Epson, gdzie będą powstawać wszystkie kolekcje od projektu do wydruku i produkcji, a będzie ono także miejscem warsztatów druku cyfrowego dla początkujących projektantów. Podczas targów Fespa goście będą mogli obejrzeć w działaniu drukarkę SureColor SC-F9200, drukującą projekty Richarda. Projektant będzie też obecny przez pierwsze dwa dni targów na stoisku firmy Epson, gdzie będzie rozmawiał z odwiedzającymi na temat swoich doświadczeń.

„Druk cyfrowy daje mi sporo swobody twórczej. Dzięki tej technice mogę nakładać swoje projekty także na gotowe produkty, a nie tylko na role materiału lub folii - twierdzi Richard Quinn. - Lubię używać efektów kolażu z motywami kwiatowymi i w stylu vintage. Za pomocą procesu sublimacyjnego drukarek SureColor SC-F można z łatwością tworzyć nowe produkty, drukować na szwach ubrań, a nawet na wewnętrznych elementach odzieży takich jak rękawiczki. Mogę tworzyć wspaniałe efekty ze świadomością, że mam możliwość dopasowania kolorów we wszystkich materiałach i produktach”.

W strefie produkcji odzieży Epson będzie można znaleźć innowacyjne systemy z ekranami dotykowymi produkcji YRStore, dzięki którym klienci będą mogli tworzyć własne projekty t-shirtów, koszulek polo, bluz, czapek i nie tylko. Odwiedzający będą mogli obejrzeć próbki t-shirtów z wzorami autorstwa Richarda Quinna, wyprodukowane przez specjalizującą się w produkcji tej klasy ubrań francuską firmę Ranitex. Zobaczą także drukarkę SureColor SC-F2000 DTG w działaniu.

Nowoczesne wzory wystroju wnętrz stworzone przez Evgenię Guliev z niemieckiego Uniwersytetu Niederrhein oraz 10 studentów z brytyjskiego Uniwersytetu Birmingham będą przykładem na wszechstronność technologii druku atramentowego Epson, którą można wykorzystać do produkcji różnych produktów dekoracyjnych. Tapety, sofy, poduszki i lampa widoczne w strefach relaksu i wypoczynku stoiska Epson są ozdobione atrakcyjnymi wzorami wykonanymi za pomocą najnowszych, przyjaznych dla środowiska drukarek ekosolwentowych z serii SC-S oraz sublimacyjnych SC-F. 

64-calowa drukarka SureColor SC-S80610 z zestawem 10 kolorów, w tym czerwonym, białym i metalicznym, będzie drukować próbki wypukłej tapety Digimura o szerokości 2,2 m, wykańczanych na miejscu przez pracowników firmy Fotoba.  Seria SureColor SC-S jest doskonała do drukowania tapet, ponieważ system automatycznego podawania i napinania materiału gwarantuje, że każda kropla tuszu wyląduje dokładnie tam, gdzie powinna.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson