Ricoh prezentuje dwie cyfrowe drukarki DTG na Fespa 2017
9 maj 2017 09:47

Premiera dwóch cyfrowych drukarek do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG) – Ricoh Ri 3000 i Ri 6000 (DTG) miała miejsce na targach Fespa 2017.

Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej nowe urządzenia Ricoh umożliwiają skrócenie i przyspieszenie procesu produkcyjnego. Oba modele są kompatybilne z oprogramowaniem AnaRIP, które pozwala na szczegółową kontrolę ustawień druku oraz oszacowanie kosztu tuszu wykorzystanego podczas realizacji danego projektu. Premierowe drukarki cechuje również wysoki stopień niezawodności, wyposażono je w piezoelektryczne głowice wykonane ze stali nierdzewnej.

RICOH Ri 3000 i Ri 6000 można wykorzystać do druku na koszulkach, torbach tekstylnych, bluzach oraz skarpetkach. Nadruki można realizować na materiałach o różnym składzie począwszy od 100 proc. bawełnianych i 100 proc. poliestrowych do mieszanych (50 proc. bawełna/50 proc. poliester).

„Nasze nowe urządzenia pozwalają zarówno na szybką i opłacalną produkcję prac o niskich nakładach, jak i większych zleceń. Zapewniają przy tym wysoką jakość druku obrazów o dużym poziomie szczegółowości na jasnych i ciemnych podłożach. Nadruki są trwałe i nie pękają, gdy materiał podlega kurczeniu” – powiedział Graham Moore, Inkjet Sales & Marketing EMEA, Commercial and Industrial Printing Division w Ricoh Europe.

Sprzedaż RICOH Ri 3000 i Ri 6000 na rynku europejskim planowana jest w połowie trzeciego kwartału tego roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh

error: Kopiowanie zabronione!
cript>