Ploter Agfa Anapurna H2050i LED w firmie AdRepublic
11 maj 2017 10:36

Ostatnio park sprzętowy firmy produkcyjno-reklamowej AdRepublic z Michałowa-Reginowa k. Warszawy powiększył się o innowacyjny ploter Agfa Anapurna H2050i LED.
AdRepublic istnieje od 2009 r. i jest własnością Norberta Wałęgi oraz Pawła Bindera. Z niewielkiego kilkuosobowego przedsiębiorstwa rozrosła się do zatrudniającej ponad 80 osób firmy, z rozbudowanym i wykwalifikowanym działem kreacji, funkcjonującej na powierzchni produkcyjnej przekraczającej 5,7 tys. m2 i dysponującej własną flotą samochodową. „Wśród naszych stałych klientów są znane marki światowe takie jak Garmin, Philips, Panasonic czy Samsung, ale też rodzimi producenci, np. Barlinek – dodaje Norbert Wałęga. – Z myślą o nich prowadzimy niezwykle szeroki zakres działań, obejmujący pełną obsługę z zakresu reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, jak też internetowej, prasowej, radiowej czy telewizyjnej. (...)”.
Poza produkcją firma oferuje cały pakiet usług: doradztwo, projektowanie (również w 3D), montaż, transport i serwis. W fazie produkcyjnej duże znaczenie ma własne zaplecze technologiczne, obejmujące różne procesy wytwórcze. Część tych procesów stanowi drukowanie. Przez wiele lat AdRepublic bazowała na technikach solwentowej oraz lateksowej, jednak od pewnego czasu pojawiały się zapytania klientów o nadruk bezpośredni, realizowany w ploterach inkjetowych.
Jak mówi Paweł Binder: „Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, przeprowadzeniu testów maszyn i negocjacjach cenowych uznaliśmy, że optymalnym dla nas rozwiązaniem będzie propozycja Agfa Graphics”.
Ploter Anapurna H2050i LED, na który zdecydowali się szefowie AdRepublic, można było zobaczyć na stoisku Agfa Graphics podczas lutowych targów RemaDays Warsaw 2017. Wkrótce potem maszyna trafiła do podwarszawskiej firmy, w której od pierwszych dni marca jest wykorzystywana do realizowania bieżących zleceń.
„Zakup ten został zrealizowany nie tylko z myślą o wprowadzeniu do naszej oferty zadruku mediów sztywnych, ale też przeniesienia części zleceń uwzględniających drukowanie z roli z wysłużonych ploterów solwentowych do maszyny Agfa Graphics. Pierwsze tygodnie jego użytkowania pokazują, że ta wszechstronność urządzenia Anapurna H2050i LED u nas się sprawdza” – mówi Norbert Wałęga.

„Kontrakt zrealizowany z firmą AdRepublic to efekt dokładnego rozpoznania potrzeb klienta, dzięki czemu udało się dobrać urządzenie uniwersalne, drukujące zarówno na mediach sztywnych, jak i giętkich – dodaje Adrian Życki, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics, odpowiedzialny za wdrożenie w podwarszawskiej firmie. – Anapurna H2050i LED to jeden z najnowszych ploterów naszej firmy, bazujących na energooszczędnych promiennikach UV LED. Technologia ta zapewnia redukcję ilości zużywanej energii, umożliwia zastosowanie podłoży wrażliwych na wysokie temperatury i wpływa na proekologiczność całego rozwiązania. Warto również wspomnieć o znajdujących tu zastosowanie nowej generacji atramentach LED charakteryzujących się bardzo wysoką przyczepnością do podłoży typu pleksi, dibond czy PET, dobrymi właściwościami w kontekście obróbki po druku oraz wysoką odpornością na niesprzyjające warunki zewnętrzne.(...)”.
Adrian Życki dodaje: „(...) Cieszymy się, że już po kilku pierwszych tygodniach pracy maszyna jest w dużym stopniu obłożona produkcją. Wkrótce sterujący nią system workflow Asanti zostanie tu zaktualizowany do najnowszej wersji, która jeszcze zwiększy możliwości tego rozwiązania, m.in. o funkcję dzielenia brytów na mniejsze części. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics