McGowans Print drugim posiadaczem cyfrowej maszyny EFI Nozomi
17 maj 2017 10:48

Firma EFI poinformowała, że McGowans Print, największa w Irlandii i jedna z najbardziej zaawansowanych europejskich drukarń cyfrowych, instaluje nową maszynę single-pass EFI Nozomi C18000 do atramentowego druku LED na tekturze falistej w swym zakładzie w Dublinie. Urządzenie EFI Nozomi, którego brytyjska instalacja jest drugą na świecie, zapewni McGowans zdolność pozyskiwania nowych zleceń na rynku niskonakładowego druku opakowań z tektury falistej oraz displayów.

„Dokonaliśmy przeglądu wszystkich technologii single-pass dostępnych dla druku wielkoformatowego i maszyna EFI Nozomi okazała się zdecydowanie najlepszą ofertą dla naszych zastosowań - powiedział Malcolm McGowan, dyrektor generalny drukarni. - Spełnia ona wszelkie oczekiwania punktów sprzedaży i umożliwia nam dodatkowo szybkie wejście na rynek opakowaniowy.”

Wieloletnie sukcesy McGowans Print mają związek z umiejętnością adaptowania się do zmiennych potrzeb rynku oraz odpowiedniego różnicowania oferty. Firma, której przeważająca część biznesu koncentruje się na wysokojakościowych grafikach reklamowych, ma także zlecenia na produkcję displayów z tektury falistej; wielu obecnych i potencjalnych klientów chciałoby również wykorzystać ją do zadruku opakowań z tektury falistej jako sposobu na odejście od procesów kaszerowania, które nie są opłacalne przy zleceniach nisko- i średnionakładowych.

Nowe urządzenie, które będzie pierwszą atramentową maszyną EFI w parku maszynowym McGowans Print, „pozwala na znacznie większe nakłady i kieruje nas na rynki, które przy naszych dotychczasowych cyfrowych drukarkach były dla nas zamknięte” - wyjaśnia McGowan.

Nowa maszyna w dublińskiej drukarni jest przełomową technologią w segmencie tektury falistej, która czyni druk cyfrowy efektywną kosztowo i opłacalną opcją dla krótko- i średnionakładowej produkcji. Maszyna o szerokości 1,8 metra drukuje do 75 metrów bieżących na minutę, czyli maksymalnie 7224 m2/h. Może zadrukowywać szeroką gamę materiałów tekturowych o grubości od 0,4 mm do siedmiowarstwowej tektury triple-wall z pełnymi prędkościami produkcyjnymi.

Dodatkowe zalety urządzenia to m.in.:

- pełen system kontroli jakości druku in-line, aktywnie kontrolujący i optymalizujący ustawienie dysz inkjetowych oraz eliminujący błędy w druku;

- druk maksymalnie 7-kolorowy, w tym biały (standardowy CMYK z opcjonalnymi stacjami drukowymi z kolorami pomarańczowym, fioletowym i białym) z maksymalną rozdzielczością 360x720 dpi i w czterech odcieniach szarości;

- wysoka wydajność dzięki niezmiennej strukturze głowicy, która eliminuje opóźnienia wynikające z wymiany materiałów eksploatacyjnych głowic;

- w pełni zintegrowany i programowalny system górnego i dolnego podajnika z możliwością separacji mediów, podnoszenia, transportu oraz wyrównywania przy pełnych prędkościach produkcyjnych.

EFI Nozomi jest jedyną ultraszybką, jednoprzebiegową maszyną inkjetową, która posiada certyfikat OCC w zakresie recyklowalności i ponownego przerobu na papier, wydawany przez Western Michigan University Recycling, Paper and Coating Pilot Plant – czołową organizację certyfikującą dla recyklingu tektury falistej.

Zaawansowany, nowy interfejs EFI Fiery, który jest instalowany w drukarni McGowans Print wraz z maszyną, wykorzystuje najszybszą i najnowocześniejszą technologię EFI Fiery spośród dotychczas dostępnych, zapewniając skalowalny, wydajny workflow do zarządzania produkcją najbardziej wymagających zleceń. Oprócz nowej maszyny i systemów Fiery, McGowans Print wykorzystuje również oprogramowanie EFI do sterowania swymi internetowymi operacjami web-to-print.

Na podstawie informacji firmy EFI opracował TK