Siegwerk na UV Days 2017
17 maj 2017 14:08

Podczas tegorocznej wystawy UV Days, która odbywa się w dniach 15-18 maja w siedzibie firmy IST Metz w Nuertingen w Niemczech, firma Siegwerk - jeden z wiodących dostawców farb drukarskich dla sektora opakowań i etykiet - przedstawia szeroką gamę farb do druku UV. Już po raz ósmy eksperci z zakresu druku UV oraz zainteresowani tą technologią spotkali się, by poznać najnowsze trendy i osiągnięcia w tej dziedzinie. Tegoroczny temat wiodący imprezy to drukowanie na opakowaniach żywności.

„Firma IST Metz jest wiodącym światowym dostawcą systemów UV i od dłuższego czasu jednym z naszych cenionych partnerów. Wraz z organizowanym co pół roku wydarzeniem UV Days firma oferuje fantastyczną platformę wymiany międzynarodowej w zakresie technologii UV” - powiedział Marc Larvor, szef marketingu technicznego ds. druku arkuszowego i wąskowstęgowego w firmie Siegwerk.

Na UV Days 2017 firma Siegwerk, w ramach systemów UV o niskiej migracji, prezentuje nie tylko swoje bestsellery, jak np. serię UV flexo SICURA Nutriflex 10 do zastosowań etykietowych, ale także najnowsze rozwiązania typu „low-migration” do druku offsetowego UV – serię farb SICURA Nutriplast 2, charakteryzującą się wysokim stopniem przyczepności, dla szerokiej gamy podłoży plastikowych oraz serię SICURA Nutriboard 2, farby oferujące wyjątkową jakość druku dla różnych zastosowań na papierze i tekturze.

W 2009 r. firma Siegwerk jako pierwsza zademonstrowała użycie farb, które zostały opracowane z myślą o specyficznym zakresie promieniowania światła LED UV i od tego czasu jest jednym z pionierów innowacyjnych rozwiązań w zakresie farb przeznaczonych specjalnie do druku z użyciem diod LED. Na wystawie można zobaczyć również wprowadzone w 2016 r. farby SICURA Nutriflex LEDTec, pierwsze farby fleksograficzne LED UV o niskiej migracji do produkcji opakowań i etykiet dla branż spożywczej oraz farmaceutycznej. Oprócz tego Siegwerk prezentuje także serię farb SICURA Litho LED przeznaczonych do zastosowań komercyjnych w arkuszowym offsecie UV o wysokiej prędkości i kryjącą białą farbę SICURA Screen LEDTec do produkcji etykiet.

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TP