Duplo po raz kolejny w Drukarni D&D
19 maj 2017 10:09

Drukarnia D&D z Gliwic po raz kolejny sięgnęła po urządzenie z oferty Duplo Polska. Tym razem zakupiła bigówko-falcerkę Touchline 375, wcześniej zainwestowała w system do broszurowania – Duplo 5000, bigówkę DC-445, a także oklejarkę UltraBind 2000 PUR. Bogusław Duchowicz, prezes D&D podkreśla, że w zakresie możliwości, a także ich stosunku do ceny wdrożone niedawno rozwiązanie z oferty Duplo Polska jest bezkonkurencyjne na rynku. Dostawcą maszyny była firma Tadan, przedstawiciel Duplo Polska na południu kraju.

Drukarnia D&D realizuje obecnie ok. 1500 zleceń dziennie. W internecie działa pod nazwą PrintNet.pl i obsługuje zleceniodawców zarówno z kraju, jak i z zagranicy (obecnie to ponad 15 proc. całości zleceń). Różnorodność zleceń jest tu bardzo duża - począwszy od wizytówek poprzez książki, opakowania, na wielkoformatowych wydrukach kończąc. Drukarnia oferuje realizację prac już od jednego egzemplarza, a jej główną specjalizacją są małe nakłady i produkcje niszowe – m.in. nalepki 3D czy wydruki z tłoczeniami, z zastosowaniem kolorów metalicznych bądź specjalnych. Firma oferuje swoim klientom drukowanie danych zmiennych, zajmuje się również produkcją fotoalbumów. Wśród jej klientów są agencje reklamowe, studia DTP, wydawnictwa, firmy szkoleniowe, uczelnie, a także inne drukarnie.

Bogusław Duchowicz poznał firmę Duplo i jej urządzenia inwestując w nie już wiele lat temu. Kiedy więc po raz kolejny powstała potrzeba zakupu systemu do bigowania i falcowania, właściwie nie miał wątpliwości, że ponownie warto sięgnąć po rozwiązanie z oferty tego producenta. „Jednak – jak podkreśla - przyjrzałem się i przetestowałem inne rozwiązania dostępne na rynku. Okazało się, że Touchline 375 z oferty Duplo właściwie nie ma konkurencji, przede wszystkim w kontekście możliwości obsługi różnych gramatur papieru, a także prędkości, jaką oferuje. Urządzenie jest zintegrowanym systemem bigującym i falcującym, który łączy obie operacje w ramach jednego procesu. Co bardzo ważne, w codziennej produkcji obsługuje ono nawet najwyższe gramatury papieru i wyeliminowano tu zupełnie pękanie zadrukowanej powierzchni. Jest systemem niezawodnym. Pracuje u nas niemal bez przerwy i nie mieliśmy z nim żadnego kłopotu – żadnego zacinania papieru czy opóźnień w produkcji. (...)”.

To prawda, że znajomość dostawcy urządzenia ma dla nas bardzo duże znaczenie, jednak jeszcze ważniejszym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie każdego sprzętu jest dla nas bliskość serwisu, a taką zapewnia Duplo. To daje nam poczucie bezpieczeństwa, bo przy takiej liczbie zleceń, jakie realizujemy każdego dnia, żadna maszyna nie może u nas przestać pracować. (...) System okazał się bardzo przydatny w codziennej pracy – niemal dziesięciokrotnie skrócił nam czas realizacji zleceń w zakresie bigowania i falcowania; wpłynął także na ich jakość dzięki precyzji, jaką zapewnia”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska