Brother Polska sadzi drzewa w Górach Stołowych
25 maj 2017 13:31

Tegoroczna akcja sadzenia drzew organizowana przez firmę Brother odbyła się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w Obwodzie Ochronnym Czerwona Woda (wydzielenie 46 a) i objęła obszar 0,74 ara. W jej efekcie zostało posadzonych 1000 sztuk jawora.

„Po raz kolejny nasza firma zaangażowała się w przedsięwzięcie na rzecz środowiska naturalnego, ponieważ ekologia jest ważnym elementem naszej działalności. Oprócz proekologicznych rozwiązań, jakie stosujemy w naszych urządzeniach, zachęcamy także naszych klientów do utylizacji materiałów eksploatacyjnych. Umożliwiamy bezpłatną wysyłkę zużytych tonerów i tuszy do naszych punktów utylizacji, które zajmują się recyklingiem na rzecz ochrony środowiska” – powiedziała Katarzyna Idzkiewicz, marketing coordinator w firmie Brother Polska.

W ubiegłych latach Brother Polska była sponsorem akcji sadzenia łącznie 6900 drzew na terenie Poleskiego Parku Narodowego, Parku Narodowego Gór Stołowych oraz w Chojnowie koło Warszawy. Akcje sadzenia drzew są częścią ekologicznego programu Brother Earth. W jego ramach internauci mogą wspierać firmę w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Wystarczy wejść na stronę http://www.brotherearth.com/en/top.html i w zakładce „Click for the Earth” wybrać jeden z 11 celów, na wsparcie którego Brother przekaże pieniądze. Do wyboru są projekty takie jak ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ponowne zalesianie namorzyn w Tajlandii czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Brother Polska

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>