Nowy produkcyjny ploter sublimacyjny Mutoh ValueJet 1948WX
25 maj 2017 13:52

Najnowsze urządzenie firmy Mutoh zadebiutowało na rynku podczas targów Fespa 2017.

Mutoh ValueJet 1948WX to drukarka 4-głowicowa o szerokości zadruku 1900 mm. W najszybszym trybie produkcyjnym potrafi zadrukować 194 m2/h. W typowym trybie produkcyjnym zadrukowuje papier sublimacyjny w prędkości od 67 do 125 m2/h. W trybach najwyższej jakości jego produktywność to od 11 do 47 m2/h.

Najnowocześniejsze głowice (w układzie macierzowym) pracują w technologii zmiennej wielkości kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze kropel wynosi od 3,5 pl do 45,3 pl.

Za skuteczne suszenie papieru w tak wysokich prędkościach odpowiada wydłużony (do 40 cm) 2-strefowy stół suszący.

Ploter wyposażono także w technologie Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster. Korzysta on z wodnych atramentów sublimacyjnych. Zużycie tuszu kształtuje się na poziomie 5 ml/m2 na papierze sublimacyjnym. Atramenty Mutoh oferowane są w zbiornikach o pojemności 1000 ml.

Alternatywnie, oprócz atramentów Mutoh, można zastosować inne rozwiązanie - UltraVision. Sublimacyjne atramenty UltraVision cechują się bardzo głębokim kolorem czarnym. Wykraczają one także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów, dostępny jest też dowolny kolor spotowy.

Atramenty sublimacyjne UltraVision są ekologiczne, gdyż cechuje je brak VOC. Posiadają certyfikat G7. Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków jest bardzo wysoka. Sam atrament także nie pieni się, przez co wyeliminowano efekt wypadania dysz.

Nowy ploter Mutoh ValueJet 1948 WX daje szerokie możliwości zastosowania w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium