Sukcesy sprzedażowe Canon na Fespa 2017
29 maj 2017 09:23

Firma Canon odniosła historyczny sukces sprzedażowy podczas targów Fespa 2017 i wyznaczyła nowe standardy w zakresie druku wielkoformatowego, wprowadzając na rynek europejski innowacyjną maszynę drukującą z roli Océ Colorado 1640. Wydarzenie było również doskonałą okazją do uczczenia 10-lecia serii ploterów Océ Arizona.

Wyposażony w innowacyjną technologię UVgel ploter Océ Colorado 1640 okazał się jedną z targowych sensacji. Cogodzinne prezentacje możliwości nowego modelu przyciągały tłumy zainteresowanych, a przedstawiciele firm z Europy (w tym z Polski), Afryki i Bliskiego Wschodu złożyli kilkadziesiąt zamówień bezpośrednio na miejscu.

Jednym z nabywców nowego plotera podczas targów było warszawskie Studio Bell, które będzie pierwszą drukarnią w Polsce wyposażoną w Océ Colorado 1640 (więcej - w majowej „Poligrafice”).

Plotery płaskie Canon z serii Océ Arizona także zanotowały wysoką sprzedaż podczas targów Fespa 2017. Polskim nabywcą plotera UV Océ Arizona 1260XT była warszawska drukarnia Iwonex, która zamówiła urządzenie w najbardziej rozbudowanej konfiguracji – z modułem druku z roli oraz automatycznym systemem czyszczenia głowic. Sukces sprzedażowy Canon na FESPA 2017 zbiegł się również z instalacją jubileuszowej, 6000. drukarki Océ Arizona w drukarni Technipub we Francji.

Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, komentuje: „Prognozowaliśmy, że tegoroczna Fespa będzie dla firmy Canon przełomowa, jednak reakcja rynku na Océ Colorado 1640 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Niewątpliwie umacnia to pozycję Canona jako lidera innowacji w sektorze druku wielkoformatowego. Już w połowie targów osiągnęliśmy wszystkie założone cele dla każdego modelu z naszego portfolio. Zaledwie dwa miesiące po premierze mamy już 100 zamówień na drukarkę Océ Colorado 1640 od klientów z 17 krajów. (...)”.

Oprócz rekordowej sprzedaży modeli Océ Colorado, Océ Arizona, Océ ProCut oraz imagePROGRAF, także produkcyjna drukarka fotograficzna DreamLabo i system druku cyfrowego imagePRESS zawładnęły wyobraźnią odwiedzających.

Podczas Fepa 2017 drukarka Océ Colorado 1640 zdobyła nagrodę przyznawaną przez stowarzyszenie European Digital Press (EDP) w kategorii ploterów rolowych do 170 cm. Komisja konkursowa tak skomentowała werdykt: „Wszystkie technologie druku mają swoje niewątpliwe zalety, ale i ograniczenia. Ploter Océ Colorado 1640 gwarantuje wydajność i świetną jakość druku na różnorodnych nośnikach. Ta maszyna może okazać się przełomem w segmencie urządzeń drukujących z roli o szerokości 160 cm. Jest szybka, ekonomiczna i unikatowa pod względem konstrukcyjnym. Océ Colorado 1640 wyznacza kierunek rozwoju precyzyjnego druku atramentowego”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canonerror: Kopiowanie zabronione!
cript>