Bigówki Bacciottini gotowe do testów
30 maj 2017 09:53

Automatyczne bigówki listwowe PIT STOP DG LINE 8000 Touch oraz PIT STOP 36 firmy Bacciottini to propozycje dla osób poszukujących urządzeń, które umożliwią bigowanie i perforowanie odpowiednio pół- i ćwierć formatowych arkuszy o gramaturze do 400 g/m2.

Charakterystyczną cechą wszystkich bigówek Bacciottini jest możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 0,1 mm od siebie oraz w odległości 1 mm od krawędzi arkusza. Kolejne zalety tych maszyn to solidna konstrukcja na bazie odlewu żeliwnego i - jak podają użytkownicy - zachowanie precyzji bigowania oraz niezawodność pracy od pierwszej do ostatniej strony.

Dwie wymienione na wstępie bigówki można przetestować w salonie wystawowym firmy Avargraf w Warszawie.

Bigówka Bacciottini PIT STOP DG LINE 8000 Touch jest maszyną dedykowaną klientom, którzy chcą bigować i perforować półformatowe arkusze o gramaturze do 400 g/m2 i – jak podkreśla ich dostawca, firma Avargraf - poszukują rozwiązania zaawansowanego technologicznie oraz niezawodnego. Maszyna posiada wbudowany nakładacz podciśnieniowy (tzw. nakładacz niskiego stosu), który pobiera arkusze od dołu, za pomocą bębenka zasysającego. Dodatkowo jest on wyposażony w listwy nadmuchujące, umieszczone po obu jego stronach, których zadaniem jest lepsze separowanie arkuszy w trakcie podawania. Maksymalny format roboczy maszyny w wyposażeniu standardowym to 50x70 cm; może on opcjonalnie zostać wydłużony do 85 lub 100 cm. Szczegóły działania tego urządzenia można zobaczyć na filmie prezentowanym na stronie dostawcy.

Drugie z prezentowanych w salonie wystawowym firmy Avargraf urządzenie to automatyczna bigówka listwowa Bacciottini PIT STOP 36 dedykowana klientom, którzy chcą bigować lub perforować ćwierćformatowe arkusze o gramaturze do 400 g/m2. Maszyna posiada możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 1 mm od przedniej i 5 cm od tylnej krawędzi arkusza. Standardowo format maksymalny w maszynie PIT STOP 36 wynosi 36x65 cm, ale długość robocza może zostać opcjonalnie zwiększona do 85 cm. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o druku cyfrowym i druku na żądanie. Maszyna posiada wbudowany nakładacz podciśnieniowy (tzw. niski stos), który pobiera arkusze od dołu za pomocą bębenka zasysającego. Podobnie jak we wcześniej wymienionym urządzeniu - jest on wyposażony w listwy nadmuchujące, umieszczone po obu jego stronach. Szczegóły działania tego urządzenia można także zobaczyć na filmie prezentowanym na stronie firmowej Avargraf.

Obie opisane maszyny można opcjonalnie wyposażyć w narzędzia do perforacji i mikroperforacji (ich wymiana zajmuje mniej niż minutę). Ponadto można je połączyć w linii z agregatem falcującym Butterfly Easy 2 Fold, który również znajduje się w showroomie firmy Avargraf - wyłącznego dystrybutora tej marki w Polsce. Falcowanie w agregacie Bacciottini Butterfly Easy 2 Fold odbywa się za pomocą dwóch noży, co pozwala na wykonywanie różnych układów falcowania na papierze, tekturze lub kartonie o gramaturze od 80 do  450 g. Wykładanie maszyny zostało wyposażone w cylinder prasujący sfalcowane arkusze. Sterowanie odbywa się tu z panelu dotykowego, a w programatorze zapisanych jest wiele układów falcowania, by ułatwić i przyspieszyć pracę operatora. Po podłączeniu do bigówki Bacciottini sterowanie obiema maszynami odbywa się z jednego panelu dotykowego. Maksymalny format arkusza to 50x70 cm, minimalny – 8x15 cm. Wydajność maszyny - przy jednym falcu na arkuszu - sięga 11 000 ark. A4/h. Pracę maszyny można zobaczyć na filmie na stronie firmy Avargraf.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf

error: Kopiowanie zabronione!
cript>