API Group rozbudowuje potencjał produkcyjny zakładów w Livingston
31 maj 2017 12:25

Firma API Group poinformowała o zainwestowaniu 500 tys. funtów w rozbudowę jej zakładów produkcyjnych w Livingston w Szkocji. Środki te przeznaczono na zwiększenie potencjału fabryki w zakresie wytwarzania wysokiej jakości materiałów holograficznych znajdujących zastosowanie przy uszlachetnianiu i wzbogacaniu opakowań.
Inwestycja była bezpośrednim następstwem wydzielenia w ub.r. ze struktur API Group działu zajmującego się produkcją materiałów holograficznych wykorzystywanych przy wszelkiego rodzaju zabezpieczeniach. Stanowiła jednocześnie część kompleksowego programu rozbudowy zakładów w Livingston, który miał zwiększyć ich możliwości w zakresie wytwarzania podłoży holograficznych i folii do tłoczenia, pozwalając jednocześnie na stworzenie nowych miejsc pracy w tej fabryce.
Zakończona przed zaplanowanym terminem inwestycja spowodowała, że szkocki zakład jest obecnie kluczową w europejskich strukturach API jednostką produkującą tego rodzaju podłoża. Są one wytwarzane w Livingston na trzech oddzielnie funkcjonujących liniach powlekających oraz w dedykowanej wytłaczarce.
„Rozszerzenie potencjału naszych zakładów produkcyjnych o materiały holograficzne to naturalny krok w ich rozwoju, bazujący na wieloletnich doświadczeniach API Group w zakresie produkcji materiałów do foliowania na zimno oraz na gorąco. Dzięki niemu znacząco mogliśmy rozbudować nasze portfolio – mówi Colin Boyd, dyrektor generalny fabryki API Group w Livingston. – To pozwala nam zapewnić klientom bezproblemową ich obsługę w trakcie realizowanego programu rozbudowy i jednocześnie zaoferować szersze niż dotychczas spektrum podłoży skierowanych na rynek opakowań”.
Poza inwestycjami w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakładach Livingston wdrożono również działania, zmierzające do poprawy czasu realizacji zamówień oraz zapewniające zgodność z najlepszymi praktykami.

Opracowano na podstawie informacji firmy API Group

error: Kopiowanie zabronione!
cript>