Chespa ogłasza plany inwestycyjne w Afryce Wschodniej
1 cze 2017 09:34

Po wielkim sukcesie i dużej liczbie zgłoszeń – efekcie udanych imprez z lat 2015 i 2016 – firma Flexofit GmbH z niemieckiego Bad Vilbel z powodzeniem zorganizowała trzecie kenijskie seminarium Flexofit w Nairobi, które odbyło się 11 maja br., jak również drugie tanzańskie seminarium Flexofit (8 maja w Dar Es Salaam).

Oba seminaria wypełniły prezentacje o wszechstronnej tematyce wygłaszane przez międzynarodowych dostawców. Duża grupa słuchaczy, przedstawicieli lokalnego biznesu reprezentujących w obu lokalizacjach kierownictwo najwyższego szczebla, z dużą uwagą wysłuchała prezentacji. Tematyka prelekcji oraz dyskusja koncentrowały się na kwestiach prepressu, produkcji płyt drukowych, urządzeniach do druku, zakładach produkcyjnych, jak również technikach i rozwiązaniach na bazie wody.

Marek Siekiera, dyrektor generalny polskiej Chespa Group, ogłosił podczas seminarium w Kenii, że jego firma zamierza zainwestować w zakłady produkcyjne w Nairobi. Wyjaśnił, że wiedza na temat wymagań rynku wschodnioafrykańskiego, jaką zyskał w trakcie kilku seminariów Flexofit, skłoniła go do inwestycji w Kenii. Następnie sprecyzował, że rynek afrykański to obszar z dużym potencjałem wzrostu oraz możliwościami rozwoju w najbliższej przyszłości, zwłaszcza w sektorach druku i opakowań.

Hans-Peter Hormann, dyrektor generalny firmy Flexofit, komentuje: „Kenijskie seminarium Flexofit było jednym z najlepszych seminariów, jakie odbyły się do tej pory. Kontakty, które nawiązaliśmy z lokalnymi firmami oraz międzynarodowymi ekspertami branżowymi już teraz zaczynają przynosić efekty. Wierzę, że nasze seminaria rzeczywiście mają wieloraki wpływ i zapewniają korzyści dla wszystkich stron.”

Fredric K. Muriungi, dyrektor firmy Sanjac Packaging z Nairobi, dodaje: „Rynek w Kenii szybko się rozwija. Każdego dnia pojawiają się nowe firmy, a wraz z nimi rośnie zapotrzebowanie na opakowania oraz usługi druku. Inwestycja tutaj wydaje się dobrym pomysłem dla międzynarodowych przedsiębiorstw.”

Na podstawie informacji firmy Flexofit opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>