Bigówko-falcerka Foldmaster Touchline CF-375 w drukarni Grafix-Bis
2 cze 2017 16:10

Warszawska drukarnia Grafix-Bis, po zakupie przed laty systemu do broszurowania 5000 z oferty Duplo, po raz kolejny sięgnęła po urządzenie z oferty Duplo Polska.

„Poszukiwaliśmy maszyny oferującej obsługę szerokiego spektrum formatów, a takim jest urządzenie Foldmaster Touchline CF-375 – mówi Sławomir Szymański, właściciel drukarni. - Szybka zmiana formatu czy szeroki zakres obróbki arkuszy drukarskich jest jej dodatkową wartością. Podobnie rzecz się ma z gabarytami i mobilnością tego urządzenia. Jest ono niewielkie i posiada kółka, więc w przypadku potrzeby wygospodarowania miejsca można je bez problemu przesunąć gdzie indziej. To ważne w aspekcie oszczędności miejsca, którego już zaczyna brakować w naszej drukarni”.

Firma bowiem od wielu lat się rozwija, głównie w zakresie uszlachetnień. Realizuje obecnie prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu. To przede wszystkim produkty dla branż farmaceutycznej oraz turystycznej. Grafix-Bis drukuje również dla Poczty Polskiej.

Urządzenie Foldmaster Touchline CF- 375 znacząco przyspieszyło tu realizację prac. „Wykonuje ono 3000-4000 bigów w ciągu godziny; wcześniej taki wynik nie byłby dla nas możliwy. Co więcej – angażuje ono do pracy jedną osobę. Wcześniej w procesy, które obecnie wykonuje ta maszyna, angażowaliśmy około 4 osób. To również duże oszczędności w codziennej produkcji”.

Sławomir Szymański podkreśla też możliwości złamywania większych gramatur papieru przez tę maszynę, a także pobierania arkusza za pomocą taśm ssących – wszystko to zapewnia drukarni większe bezpieczeństwo. Urządzenie przynosi również oszczędności na użytkach. Właściciel drukarni Grafix-Bis zwraca też uwagę na prostotę obsługi.

Maszyna posiada unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. „To bardzo ważny aspekt w przypadku wydruków cyfrowych, który przekłada się na naprawdę dobrze wykonane bigi – mówi właściciel drukarni Grafix-Bis. - Po raz kolejny wybraliśmy sprzęt, który bardzo nam pomógł. Poprzedni nasz zakup z Duplo – system 5000 działa od wielu lat bez zarzutu i znacząco wpłynął na naszą wydajność. Foldmaster Touchline CF-375 to niewielka maszyna, ale również przyczyniła się do poprawy wydajności, a tego przede wszystkim poszukujemy dla naszej introligatorni”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska

 

 

error: Kopiowanie zabronione!