Reprograf sprzedał maszynę FabriVu 340 drukarni Labo Print
5 cze 2017 10:46

Podczas targów Fespa 2017 firma Reprograf podpisała umowę sprzedaży na maszynę FabriVu 340  firmy EFI do jednej z wiodących drukarń wielkoformatowych w Polsce – Labo Print.

Reprograf SA  podpisał umowę dystrybucyjną z EFI na sprzedaż maszyn tekstylnych  w marcu 2017.

„Sprzedaż do drukarni Labo Print jest oczywiście ogromnym sukcesem. Jest to wymagający klient, rozwijający swój park maszynowy, dbając równocześnie o zachowanie najwyższej jakości. Tym bardziej cieszy nas fakt, że pierwsza sprzedana przez naszą firmę maszyna FabriVu 340 stanie właśnie tam. Jednak prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży kolejnych i jesteśmy przekonani, że jest to bardzo dobry produkt, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem na rynku polskim przez kilka następnych lat” – komentuje Radosław Brzeziński, sales manager LFP, Reprograf SA.

Prezentowana na targach przez firmę EFI maszyna FabriVu 340 bije rekordy popularności, bowiem jest to urządzenie, które pozwala wejść firmom drukującym na tekstyliach w przemysłowy wymiar tej technologii. Przewagą urządzenia FabriVu 340 jest to, iż drukuje zarówno bezpośrednio (na tkaninach o gramaturze od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (gramatura papieru od 28 do 140 g/m2) przy rozdzielczości dochodzącej do 2400 dpi i wielkości kropli nawet 4 pl. Zapewnia to szeroką gamę kolorystyczną, głębokie nasycenie barw i bardzo wysoką jakość wydruków.

To, co wyróżnia urządzenie na tle konkurencji, to niskie zużycie tuszy, a jest to związane z brakiem tzw. zlewek przy czyszczeniu głowic. W trakcie płukania tusz przepływa przez głowicę i trafia ponownie do zbiorników z tuszem, co pozwala zredukować odpad do zera. Zatem jest to maszyna pozwalająca utrzymać niskie koszty eksploatacji, które stanowią niezwykle ważny argument przy wyborze każdej maszyny drukującej.  

FabriVu 340 drukuje z prędkością do 500 m2/h na materiałach do szerokości 3,40 m.  Jest to doskonałe rozwiązanie m.in. do druku flag, banerów, grafik wystawienniczych na wymagających materiałach.

Wszystkie te cechy urządzenia wpłynęły na zakup  przez firmę Labo Print.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf