Canon wprowadza serię varioPRINT 140
7 cze 2017 14:42

Firma Canon zaprezentowała nową serię monochromatycznych drukarek varioPRINT 140 do zastosowań produkcyjnych.

Podobnie jak poprzednia seria varioPRINT 135 oferują znakomitą jakość wydruków monochromatycznych oraz zoptymalizowane parametry – wszystko dzięki wyposażeniu w nowy kontroler Océ PRISMAsync 5. Nowe maszyny zaprojektowano również w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju – zredukowano do zera emisję ozonu.

Seria varioPRINT 140 drukuje z prędkością nawet 143 obrazów/min w trybie jednostronnym lub dwustronnym, co – jak informuje producent - jest najlepszym wynikiem w segmencie produkcyjnych urządzeń nisko- i średnionakładowych. Miesięczna wydajność drukarki sięga 800 000 egz. i jest ponaddwukrotnie wyższa w porównaniu z varioPRINT 135. Maksymalna liczba wydruków w miesiącu to nawet 2,2 mln stron A4. Na rynek trafiają także modele varioPRINT 130 i varioPRINT 115, drukujące z prędkością 133 i 117 str. A4/min.

Wyposażenie w technologię Océ PRISMAsync 5 przyczyniło się do wyraźnego podniesienia wydajności nowego urządzenia. Zdalny sterownik umożliwia planowanie produkcji i zleceń druku nawet z 8 godzinnym wyprzedzeniem. Funkcjonalna aplikacja do zdalnego sterowania na smartfon i tablet pozwala operatorom skoncentrować się na innych, ważniejszych niż obsługa maszyny zadaniach – gdy zajdzie potrzeba uzupełnienia nośnika i materiałów eksploatacyjnych lub pojawi się problem wymagający natychmiastowej interwencji, pracownik otrzyma natychmiastowe powiadomienie na urządzeniu mobilnym. Zarządzanie cyklem druku produkcyjnego jest łatwe dzięki kontrolerowi PRISMAsync.

PRISMAsync 5 posiada wbudowany interfejs JDF/JMF oraz oferuje nowe możliwości w zakresie impozycji i wykańczania dokumentów. Nowy kontroler umożliwia także dostawcom usług druku oraz działom reprograficznym zwiększenie bezpieczeństwa dzięki konfigurowalnemu interfejsowi użytkownika, umożliwiającego rejestrację danych na potrzeby audytu oraz zapisywanie ich kopii zapasowych z możliwością odtworzenia. Dodatkowe funkcje, takie jak numerowanie stron, tryb kopiowania książek oraz intuicyjny interfejs kopiarki, podnoszą walory użytkowe urządzenia w punktach samoobsługowych.

Urządzenia z serii varioPRINT 140 oferują wiele opcji wykańczania, w tym: zszywanie, składanie i zszywanie zeszytowe, dziurkowanie, dodawanie wkładek, bindowanie czy układanie w stosy. Nowy moduł wykańczania broszur W1 oferuje opcję zszywania i przygotowywania płaskich grzbietów broszur, a usprawniony moduł trymowania broszur F1 umożliwia klientowi korzystanie z nowych funkcji. Dostępny jest również nowy, profesjonalny dziurkacz obsługujący formaty A4+, A3 i A4 SEF oraz grube media o gramaturze do 300 g/m2. Otwarty interfejs do podłączania urządzeń do wykańczania dokumentów (DFD) umożliwia łączenie
w linie (in line) ze specjalistycznymi urządzeniami wykańczającymi innych producentów. W urządzeniach niewymagających opcji wykańczania można zainstalować uproszczoną tacę odbiorczą.

Urządzenia varioPRINT 140 sprzyjają także komfortowi pracy, nie emitują ozonu i zużywają toner w sposób praktycznie bezodpadowy. Zastosowanie technologii HeatXchange, polegającej na recyklingu ciepła i jego wykorzystaniu do utrwalania wydruku, przyczynia się do obniżenia zapotrzebowania na energię. Niska temperatura utrwalania pozwala także na używanie szerszej gamy nośników.

Urządzenia z serii varioPRINT 140 będą dostępne na rynku wczesnym latem 2017 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon