Rozpoczęcie konkursu International Paper Packaging Stars 2017
13 cze 2017 11:35

International Paper ogłasza drugą edycję konkursu dla polskich producentów opakowań, które ubiegać się będą o miano INTERNATIONAL PAPER PACKAGING STARS 2017. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych opakowań wykonanych z tektury Arktika oraz Alaska Plus, które były dostępne w sprzedaży w latach 2016 oraz 2017. Jury konkursu będzie nagradzać modele o doskonałej jakości, wysokiej użyteczności i ciekawym wzornictwie.

Polski sektor opakowań rozwija się dwa razy szybciej niż światowy, a rosnąca konsumpcja wpływa znacząco także na tę gałąź gospodarki (wg Equity Advisors). „Zgodnie z danymi Polskiej Izby Opakowań (PIO) przeciętny konsument z krajów Europy Zachodniej zużywa rocznie opakowania o wartości 300-340 euro, podczas gdy w Polsce ta wartość jest o prawie 100 euro niższa. To pokazuje potencjał wzrostowy Polski. Jednocześnie opakowania polskich producentów chętnie eksportowane są do innych krajów i cenione za jakość i nowatorstwo” – mówi Radosław Praga, dyrektor sprzedaży International Paper na Europę Wschodnią.

W edycji 2017 oprócz nagrody głównej wyróżnienia zostaną przyznane opakowaniom cechującym się nowoczesnym wzornictwem, spójnością projektu opakowania z oferowanym produktem, wysoką funkcjonalnością, idealnymi własnościami ochronnymi, a także perfekcyjnym wykonaniem, świetną jakością druku i dbałością o detale. „W tym roku szczególną uwagę zwracać będziemy także na zrównoważony rozwój technologii, ekologiczne zastosowanie tektury oraz innowacyjne pomysły zastąpienia nią innego materiału” – zapowiada Katarzyna Nieciąg, product manager z International Paper. „Jesteśmy przekonani, że przyznane nagrody nie tylko zwrócą uwagę na wyróżnione opakowania, ale także podkreślą doskonałą jakość polskich producentów na tle światowego rynku”- dodaje.

Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane w dniach od 1 lipca do 15 października 2017 r. Po zakończeniu konkursu organizatorzy udostępnią informacje o nagrodzonych produktach. Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://internationalpaper.com/konkursIPPS

Opracowano na podstawie informacji firmy International Paper