Duplo wprowadza lakierowanie wybiórcze 3D
29 cze 2017 17:38

Firma Duplo już wkrótce wprowadzi do swojej oferty nowe rozwiązanie - DuSense DDC-810. Jesienią trafi ono do sprzedaży w Europie, a pierwsze maszyny rozpoczęły już z sukcesami pracę w drukarniach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Efekt lakierowania wybiórczego 3D w maszynie Duplo DuSense DDC-810 jest uzyskiwany dzięki zastosowaniu tu najnowszych głowic drukujących 600 dpi, które umożliwiają tworzenie wysokiej rozdzielczości efektów. Sterowanie systemem i programowanie prac odbywa się przez prosty w obsłudze kontroler PC. Do zaprogramowania zadania system wykorzystuje obraz z warstwą w skali szarości. Grubość powłoki jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów. Na jednym arkuszu można uzyskać różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. W drugim przebiegu można podwoić grubość powłoki lakieru uzyskując efekt 160 mikrometrów. Technologia ta pozwala na łączenie w jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, jak również daje możliwość uzyskania płynnie prowadzonych i delikatnych krzywych odpowiadających rozmiarowi 6-punktowej czcionki.

Urządzenie DDC-810 pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi 150 mm. Podwójna kamera oraz system Duplo IRM (Image Register Mark) zapewniają precyzję wyrównywania w zakresie 0,2 mm wzdłuż całej długości arkusza. System oferuje automatyczną konfigurację i regulację odnoszącą się do każdego arkusza. Obejmuje ona przesunięcie obrazu względem osi X i Y.

Przez dodanie do wydruku trójwymiarowej wyczuwalnej w dotyku powłoki (SENSORY COATING) tworzy się uszlachetnione, przykuwające wzrok i wyróżniające się materiały. Co więcej - system Duplo DuSense łączy w sobie prostotę użytkowania i wysoką precyzję, zapewniając niezwykle wydajne rozwiązanie i możliwość ekonomicznego wejścia na wymagający rynek.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo