Kolejne urządzenie Horizon w Drukarni Color Press ART
6 lip 2017 13:30

W czerwcu br. w Kielcach w drukarni Color Press ART zainstalowano kolejną maszynę japońskiego producenta, firmy Horizon International Inc. Dostawcą urządzenia jest firma Derya z Tychów, jedyny autoryzowany dystrybutor maszyn Horizon w Polsce. Tym razem firma Color Press ART zainwestowała w bigówkę z możliwością łamania arkuszy Horizon CRF 362 wraz z opcjonalną perforacją PRF 36, co w znacznym stopniu poszerzyło i przyśpieszyło możliwości produkcyjne drukarni.

Color Press ART Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku poligraficznym już od 1996 roku. Przez wszystkie lata działalności zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły na zaspokajanie potrzeb klientów. Nowe perspektywy rozwoju, wykorzystywanie zdobytej wiedzy, zakup nowoczesnych maszyn to klucz do sukcesu firmy. Dla właściciela firmy Roberta Tokarskiego nie jest to pierwszy zakup maszyny firmy Horizon; wcześniej zostały już zainstalowane linia do produkcji broszur StitchLiner 5500, oklejarka jednoszczękowa BQ 270 i dwie falcerki: EF354 w formacie B3 i AFC566A w formacie B2.

Bigówka Horizon CRF 362 jest urządzeniem przeznaczonym przede wszystkim do bigowania i składania wszelkiego rodzaju korespondencji, menu restauracyjnego, okładek książek oraz innych materiałów reklamowych o dużej gramaturze, wymagających bigowania liniowego. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i dokładnością pracy. Posiada możliwość wykonywania 2 łamów równoległych. Ustawiana jest automatycznie za pomocą kolorowego ekranu dotykowego, a podawanie papieru odbywa się pneumatycznie, za pomocą taśm ssących. Urządzenie jest wyposażone w licznik.

Opracowano na podstawie informacji firmy Derya