InfiniTrim zdobywa Nagrodę Innowacyjności
11 lip 2017 10:22

Trójnóż InfiniTrim firmy Muller Martini zdobył nagrodę za najlepszą „Nową Technologię Wytwarzania” w ramach Innovation Excellence Awards przyznawanych przez Stationers’ Company, Brytyjskie Stowarzyszenie Handlowe.

Trójnóż InfiniTrim to nie tylko ulepszenie w istniejących systemach introligatorskich, ale także początek rozwoju o imponujących efektach” - powiedział Tony Mash, przewodniczący Komitetu Przemysłu w Stationers’, wyjaśniający decyzję jury podczas prezentacji nagród w Stationers' Hall w Londynie. W swoim przemówieniu chwalił twórczy proces rozwoju technicznego zdolny do budowania tak szybkiego procesu produkcji książek.

InfiniTrim jest doskonałym przykładem strategii Finishing 4.0 firmy Muller Martini, która obraca się wokół wysokiego stopnia automatyzacji, połączonych procesów i cyfrowego przepływu pracy - wyjaśnia David McGinlay, menedżer ds. sprzedaży w Muller Martini Wielka Brytania, który przyjął nagrodę w imieniu firmy. - Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę Innovation Excellence Award za innowacje „najlepsze w swojej klasie.”

Trójnóż InfiniTrim, który ma rewolucyjną koncepcję napędu, transportu i przycinania, jest wyraźnie lepszy pod względem wydajności i elastyczności niż porównywalne maszyny. „Dzięki osobnym napędom wszystkich noży i chwytaków nie jest wymagany proces przygotowania, co umożliwia produkcję bezdotykową - wyjaśnia David McGinlay. - To sprawia, że idealnie nadaje się do małych i bardzo małych nakładów aż do jednego egzemplarza włącznie.”

The Innovation Excellence Awards wyróżnia najlepsze innowacje w dziedzinie drukowania, wydawnictwa i pakowania. Muller Martini wygrało konkurs z IST Technologies, Baldwin Technology Company i Heidelberger Druckmaschinen AG.

Opracowano na podstawie informacji firmy Muller Martini