Sun Chemical nawiązuje współpracę z KBA-MetalPrint
19 lip 2017 11:58

W ramach współpracy na rynku puszek trzyczęściowych, firma Sun Chemical rozpocznie dostawy farb do zadruku metalu dla firmy KBA-MetalPrint. Jako pierwsze dostarczone będą: seria farb UV linii DAICURE 5LM, konwencjonalna linia farb SunTrio DAIMETAL oraz farby z serii SunTrio TOBA, charakteryzujące się wysoką elastycznością. Farby mają być oferowane jako pakiet startowy do maszyn MetalStar 3 i Mailänder 280 przeznaczonych do druku na metalu i dostarczane w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Celem współpracy jest optymalizacja techniczna i operacyjna linii produkcyjnych zainstalowanych u klientów. Połączenie zaawansowanych technologii Sun Chemical oraz rozwiązań oferowanych przez KBA-MetalPrint pozwoli na uzyskanie dobrych osiągnięć w zakresie dekoracji metalu. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie obu firm przyczynią się do rozwoju technologii farb drukarskich do druku na metalu. Mając poparcie globalnego dostawcy systemów do drukowania opakowań metalowych, Sun Chemical będzie mogła wnieść swój wkład w rozwój technologiczny branży. Globalna współpraca obejmuje także aktywności marketingowe, włączając uczestnictwo w nadchodzących targach i wydarzeniach przeznaczonych dla klientów.

Iñaki Llona, specjalista ds. farb do druku na metalu w firmie Sun Chemical, komentuje partnerstwo obu firm: „KBA-MetalPrint jest liderem na rynku maszyn do druku na metalu zarówno pod względem innowacji, jak i pod względem wielkości sprzedaży. Z uwagi na to, że Sun Chemical również zajmuje czołową pozycję i podobnie jak KBA koncentruje się na innowacjach, uważamy, że podjęcie wspólnych działań będzie świetną okazją do skorzystania z wzajemnego wsparcia jak też do pracy nad projektami badawczo-rozwojowymi, które przyczynią się do poprawy konkurencyjności i efektywności branży opakowań metalowych. Obie firmy mają zbieżne poglądy dotyczące innowacji oraz zbliżone doświadczenia, które można z powodzeniem zastosować w  naszej branży.”

Opracowano na podstawie inf. firmy Sun Chemical