Falcerka Horizon w szczecińskiej drukarni Eurographic Group Sp. z o.o.
26 lip 2017 11:17

Firma Derya Sp.z o.o. z Tychów, jedyny autoryzowany dystrybutor japońskich maszyn Horizon w Polsce zainstalowała falcerkę Horizon F 406F w Eurographic Group Sp. z o.o. w Szczecinie. Grupa Eurographic A/A (dawna Eurographic Denmark A/S) została założona w 2008 roku. Dzięki innowacyjnej ścieżce rozwoju firma jest partnerem strategicznym dla wielu dużych, skandynawskich firm. Oprócz duńskiego oddziału spółki Eurographic A/S posiada zakłady produkcyjne w Szczecinie - Eurographic Group Sp. z o.o , które oferują nowoczesny druk i wykończenia jak również rozwiązania dla magazynowania, logistyki i dystrybucji.

Działania firmy skupiają się na rozwiązaniach skrojonych na miarę i indywidualnej usłudze w druku ciągłym. By sprostać wymaganiom nowoczesnego rynku firma stale podnosi jakość parku maszynowego - tym razem zdecydowała się na falcerkę AF 406 F japońskiej firmy Horizon International Inc.

Urządzenie to posiada szereg ułatwień, pozwalających na jego obsługę nawet przez niewykwalifikowanych operatorów. Jednym z nich jest w pełni automatyczne ustawienie szczelin między wałkami dzięki prostemu wyborowi rozmiaru arkusza i wzoru falcowania z ekranu dotykowego nowej generacji. Poprzez zastosowanie „nawigatora” ustawienie perforacji/bigu jest prostsze, a rolka bigująca może być umieszczona w pełni automatycznie na podstawie wartości wyjściowej przy zachowaniu możliwości dokonania odpowiedniej korekty. Falcerka została wyposażona w ultradźwiękowy czujnik podwójnego arkusza, automatyczne ustawianie tylnej prowadnicy na stole nakładania i możliwość doboru odpowiednich wałków pod daną produkcję. Szeroki zakres opcji i konfiguracji oferuje elastyczny dobór połączeń.

Opracowano na podstawie inf. firmy Derya