Nowa oklejarka i falcerka Horizon w firmie Grafmaj
4 sie 2017 09:56

Rodzinna firma Grafmaj z Poznania działa na rynku poligraficznym od 1993 roku. Obecnie siedziba firmy zlokalizowana jest w Suchym Lesie. Firma oferuje cały wachlarz usług i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zakup maszyn Horizon, w tym oklejarki BQ470 PUR oraz falcerki AFC566AKT pozwala poszerzyć możliwości drukarni i skraca czas wykonania usług.

Oklejarka BQ 470 jest przeznaczona do klejenia książek z najtrudniejszych materiałów o podwyższonej wytrzymałości, klejenia średnich i niskich nakładów, a nawet oprawiania pojedynczych kartek. Jest ustawiana z panelu dotykowego LCD. Sztywna konstrukcja czterech szczęk zaciskowych pozwala utrzymywać równo wkład podczas frezowania i nakładania kleju. Ponadto maszyna ma możliwość stosowania wymiennych klejowników pozwalających oklejać książki w technologii klejenia gorącym klejem EVA i w technologii klejenia klejem poliuretanowym PUR.

Falcerka AFC 566AKT to maszyna z automatycznym ustawianiem formatów. Wyposażona jest w pulpit z ekranem dotykowym LCD, gdzie pojawiają się ideogramy, za pomocą których wprowadza się parametry pracy, przez co w prosty i wygodny sposób operator wprowadza format arkuszy, wybiera sposób łamania ewentualnie podaje numer zlecenia, korzystając z pamięci maszyny.

Opracowano na podstawie informacji firmy Derya