Oklejarka PUR Pfi 2000 w drukarni Euro-Druk
8 sie 2017 10:53

W drukarni Euro-Druk Krzysztof i Joanna Niedziela s.c. w lipcu nastąpiła kolejna instalacja maszyny dostarczonej przez firmę Akonda.

W poprzednich latach Akonda dostarczyła najpopularniejszą foliarkę pół-automatyczną w formacie B2 – Champion CTL-SS-550, która dzięki dociskowi pneumatycznemu zapewnia doskonałe rezultaty foliowania zarówno na wydrukach offsetowych, jak i cyfrowych na standardowych, tanich foliach polipropylenowych (mat, błysk, soft-touch).

W lipcu br. zespół Akonda wspólnie z Duplo dostarczył kolejną maszynę do firmy Euro-Druk – oklejarkę Pfi 2000 PUR. Urządzenie charakteryzuje się innowacyjnym klejownikiem na specjalne naboje PUR – hermetycznie zamknięty klej nie jest narażony na działanie wilgoci, dzięki czemu czas pomiędzy kolejnymi pracami został wydłużony z kilkunastu godzin nawet do 7 dni bez czyszczenia maszyny.

Pfi 2000 PUR zapewnia produkcję opraw najwyższej jakości; urządzenie wyposażone jest we frezowanie, klejenie boczne. Zastosowanie kleju PUR pozwala na klejenie papierów o bardzo wysokiej gramaturze, pokrytych folią lub lakierem UV, tworzyw sztucznych bądź fotoalbumów.

Krzysztof Niedziela, właściciel Euro-Druk, wypowiada się w następujący sposób o swojej nowej inwestycji: „Katalogi klejone klejem PUR zachwycają wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Są w stanie znieść zdecydowanie więcej niż w przypadku tradycyjnych technik łączenia stron – przy jego stosowaniu grzbiety są nie tylko solidne, ale również elastyczne. Tak sklejone katalogi sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda