Epson Partner Gold 2017 dla firmy Reprograf
31 sie 2017 09:27

Firma Reprograf SA otrzymała na początku lipca br. prestiżowe wyróżnienie - status EPSON PRO GRAPHICS+ Partner Gold 2017.

Jest to wyraz uznania firmy Epson dla wysokich kompetencji Reprograf SA w dziedzinie proofingu cyfrowego, opartego na urządzeniach drukujących Epson oraz na rozwiązaniach programowych amerykańskiej firmy EFI.

Reprograf ma już duże doświadczenie w tym obszarze, bowiem zainstalował w Polsce ponad 700 systemów proofingu cyfrowego w największych polskich drukarniach, agencjach reklamowych oraz w redakcjach gazet. Systemy instalowane przez Reprograf są certyfikowane zgodnie z najnowszymi zaleceniami organizacji Fogra oraz ISO. Synergia instalowanych drukarek Epson serii SureColor SC-P, RIP-a programowego EFI Fiery XF 6 oraz specjalnych podłoży drukowych sprawia, że zgodność wydruków próbnych wykonanych na tego typu systemach jest na najwyższym światowym poziomie i spełnia najwyższe wymagania zarówno dla druku offsetowego, fleksograficznego, jak i rotograwiury. 

Systemy proofingu instalowane przez Reprograf mają wbudowane najnowsze interpretery PDF i PostScript, najnowsze biblioteki Pantone oraz są zgodne z najbardziej wymagającymi normami druku takimi jak Fogra 51 lub ISO 12647-7:2016. Możliwość symulacji rastra drukarskiego, zaawansowane mechanizmy kalibracyjne i kontrolne gwarantują najwyższą zgodność wydruku próbnego z drukiem właściwym.

Współpraca między firmami Reprograf i Epson trwa już od wielu lat, a Reprograf jest również dystrybutorem rozwiązań EFI oraz centrum kompetencyjnym z zakresu kalibracji i kontroli barwy, opartym na rozwiązaniach firmy X-Rite, której jest generalnym dystrybutorem w Polsce. Wdrożeniom towarzyszy zawsze gruntowne szkolenie prowadzone przez wykładowców certyfikowanych przez firmę X-Rite.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf