10 lat współpracy firm Wolff Trading i MacDermid Graphics Solutions
1 wrz 2017 09:37

We wrześniu tego roku mija 10 lat, odkąd firma Wolff Trading reprezentuje uznanego producenta płyt fleksograficznych, firmę MacDermid Graphics Solutions, na rynku polskim. W ciągu tych lat portfolio płyt zmieniało się wielokrotnie, odpowiadając na potrzeby klientów.

Najlepiej sprzedająca się płyta cyfrowa DRave została uznana podczas testów certyfikujących z najnowszą technologią Esko Crystal XPS za najszybszą i dającą najlepsze rezultaty.

Płyta UVR przeznaczona do druku farbami UV wykazuje mniejsze tendencje do puchnięcia niż inne płyty na rynku, co przedłuża jej żywotność i wpływa na stabilność procesu. Ponadto zapewnia ona doskonałą rozdzielczość druku, niski przyrost punktu i wysoki transfer farby.

Sztandarowym produktem MacDermid są płyty z płaskim punktem prosto z pudełka Lux ITP. Nie wymagają one żadnych innych urządzeń niż standardowe w przygotowalni. Nowością z tej kategorii jest płyta ITPM zawierająca dodatek do „czystego druku”. Testowana jest też płyta ITPC, która będzie połączeniem płyty UVR i ITPM do wysokiej jakości druków z płaskim punktem do wszystkich rodzajów farb. Będzie to płyta typu „capped”.

Płyty z rodziny Lux ITP doskonale sprawdzają się na procesorach termicznych Lava, które znacząco wpływają na skrócenie czasu ich obróbki, co zostanie zaprezentowane na targach Labelexpo.

Dla rynku tektury firma MacDermid stworzyła płytę DMAF również należącą do rodziny płyt z płaskim punktem. Płyta redukuje problemy zdarzające się przy zadruku tektury: efekt „fali” i prążkowanie, jednocześnie dając wysokiej jakości druk. Jej zalety docenili już polscy użytkownicy.

W fazie testów jest płyta XAFS łącząca zalety DMAF z możliwością druku na tekturze gorszej jakości, gdyż jej twardość to 22/25 Shore A. Będzie ona prezentowana klientom jesienią.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że prace wykonane z użyciem płyt DRave, ITP 60 oraz DMAF firmy MacDermid zdobyły wiele prestiżowych nagród przyznawanych przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fleksograficznego. Na liście sukcesów EFIA Awards 2017 są dwa medale złote, srebrny i cztery brązowe w kategorii druku na folii, dwa złote i srebrny w kategorii druku na tekturze falistej, a także główna nagroda Best In Show Gold za pracę wydrukowaną w technologii DRave LUX.

Opracowano na podstawie informacji firmy Wolff Trading