Samodzielne projektowanie kalendarzy w przeglądarce
5 wrz 2017 09:55

Kalendarze towarzyszą klientom przez cały rok, zarówno w biurze, jak i w domu. Dlatego od zawsze należą do ulubionych prezentów wręczanych pod koniec roku. Punktualnie na rozpoczęcie sezonu kalendarzowego 2018 Onlineprinters dodaje dodatkowe narzędzie do projektowania Web-to-Print. Aplikacja internetowa umożliwia teraz projektowanie także planerów rocznych, podkładek na stół, kalendarzy ściennych i kieszonkowych, wielostronicowych kalendarzy biurkowych oraz kalendarzy ściennych klejonych i na spirali.

„Nasze bezpłatne narzędzia projektowe Web-to-Print zainteresują wszystkich klientów, którzy nie chcą kupować drogiego oprogramowania do składu DTP, aby zaprojektować tylko sam kalendarz” - wyjaśnia Julia Voigt, dyrektor marketingu w Onlineprinters. Projektowanie w sieci jest popularne przede wszystkim w małych zakładach rzemieślniczych i przedsiębiorstwach, gdyż jest szybkie i łatwe w obsłudze. W kwestii odpowiedniego wyboru: „Podczas gdy w pomieszczeniach prywatnych najważniejszy jest aspekt dekoracyjny i przez to popularne są tu wielkoformatowe kalendarze ścienne, to w biurach i innych pomieszczeniach roboczych praktyczne kalendarze są mile widzianym prezentem reklamowym.”

Ekspertka od marketingu zaleca swoim klientom, aby nie czekać zbyt długo z zamówieniem. Jeśli kalendarze mają terminowo dotrzeć do odbiorców, ostatni tydzień listopada to końcowy termin na złożenie zamówienia. Julia Voigt radzi: „Jeśli chcemy być pewni, że kalendarz zawiśnie na ścianie klienta lub znajdzie się na jego biurku, powinniśmy odpowiednio wcześnie zabrać się za zamówienie. Dlaczego by na przykład nie zaprojektować kalendarza z 13 kartami, który rozpoczyna się już od grudnia? Wtedy klient ma dobry powód, aby ściągnąć swój stary kalendarz i zawiesić nowy”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Onlineprinters