Nowe panele dotykowe EIZO 23″ i 17″
15 wrz 2017 09:46

Firma EIZO wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele paneli dotykowych. DuraVision FDF2382WT ma przekątną 23” i rozdzielczość 1920x1080 (full HD), a DuraVision FDS1782T przekątną 17” i rozdzielczość 1280x1024.

Oba modele wykorzystują pojemnościową technologię PCAP (projected capacitive), bardziej wytrzymałą i niezawodną niż inne technologie dotykowe. Powierzchnia ekranów ma twardość 5H w skali Mohsa i jest odporna na zarysowania, dlatego doskonale nadaje się do intensywnego, długoterminowego użytkowania. Panele FDF2382WT i FDS1782T stanowią doskonałe rozwiązanie w miejscach dostępnych publicznie oraz w trudnych warunkach, np. w fabrykach.

Monitory reagują na dotyk gołą dłonią lub specjalnym piórkiem. Potrafią zarejestrować nawet 10 punktów dotyku jednocześnie, co znacznie ułatwia obsługę różnych aplikacji i umożliwia korzystanie z panelu wielu osobom naraz. Ekrany obu modeli cechuje również wyjątkowo wysoka wrażliwość na dotyk, dzięki której pisanie palcem lub piórkiem odbywa się dużo płynniej.

Panele DuraVision FDF2382WT i FDS1782T wyposażono także w technologię służącą do kalibracji wrażliwości na dotyk. Dzięki niej błędne reakcje wynikające z warunków środowiskowych lub zakłóceń elektromagnetycznych ograniczone są do absolutnego minimum.

W sytuacjach wymagających pisania na ekranie (np. podczas robienia notatek na spotkaniu lub podpisywania cyfrowych dokumentów) przydaje się funkcja ignorowania dotyku całej dłoni, która pozwala użytkownikowi położyć rękę na ekranie bez wywoływania reakcji panelu. Znajdujące się z boku monitora przyciski umożliwiają wygodne włączanie i wyłączanie wykrywania dotyku w zależności od potrzeb.

Oba ekrany są zupełnie płaskie i reagują na dotyk na całej powierzchni, aż do krawędzi panelu, co znacznie usprawnia wykonywanie gestów takich jak przewijanie i przesuwanie.

Typowa jasność wynosi 260 cd/m2 dla modelu FDF2382WT i 350 cd/m2 dla modelu FDS1782T. Panele IPS z podświetleniem LED mają szerokie kąty widzenia, ograniczające zmiany koloru i kontrastu przy patrzeniu na ekran z boku. Oprócz tego powierzchnię paneli pokryto specjalną powłoką antyodblaskową, która zapewnia dobrą widoczność nawet w bardzo jasnym oświetleniu.

Do obu monitorów dołączono wysuwaną podstawkę, dzięki której panel można ustawić na biurku jak laptop lub odchylić pod wybranym kątem. Swobodna regulacja podstawki pozwala znaleźć wygodne położenie ekranu w każdych warunkach.

Sprzedaż monitorów DuraVision FDF2382WT i FDS1782T rozpocznie się w październiku 2017 r. Dokładna data może się różnić w zależności od kraju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstor