Pierwsza instalacja cyfrowej maszyny Landa S10
20 wrz 2017 12:59

Firma Landa Digital Printing z okazji kolejnego kroku milowego w komercyjnym wdrożeniu swojej nanograficznej maszyny drukującej Landa S10 gościła przedstawicieli ponad 100 wiodących na świecie drukarń, w tym drukarń opakowaniowych, w swoim zakładzie w Rehovot w Izraelu.

W dniach 11-14 września klienci mogli zapoznać się z postępami, jakie firma poczyniła od czasu targów drupa 2016. Goście obejrzeli najnowocześniejsze zakłady firmy Landa, w których maszyny są montowane, testowane i przygotowywane do wysyłki. Ponadto mieli również okazję zobaczyć pierwszą maszynę Landa w trakcie produkcji podczas wizyty w izraelskiej drukarni Graphica Bezalel produkującej etykiety i opakowania, m.in. pudełka składane z tektury, która jest miejscem beta testów maszyny.

„Jesteśmy bardzo dumni z faktu bycia pierwszą firmą, która zainstalowała maszynę Landa i jako pierwsza oferuje nanografię na rynku - powiedział Eyal Harpak, dyrektor w Graphica Bezalel. - Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalnego i oddanego zespołu instalacyjnego firmy Landa. Konfiguracja maszyny i rozpoczęcie produkcji gotowych do sprzedaży arkuszy odbyły się szybciej niż się spodziewaliśmy.

Nasza nowa maszyna Landa S10 pozwoli naszym klientom na realizowanie projektów, których nigdy wcześniej nie robili. Unikalny stopień elastyczności produkcji zmieni sposób, w jaki zarządzają oni łańcuchami dostaw. Dla nas jest to prawdziwie przełomowa i niezrównana technologia, przenosząca naszą firmę na nowe obszary rentowności. Landa S10 jest obecnie centralnym punktem naszych operacji związanych z produkcją składanych pudełek tekturowych i jesteśmy przekonani, że przyniesie nam olbrzymi sukces.”

Firma Graphica Bezalel zainstalowała cyfrową maszynę Landa S10 w sierpniu br. i wykorzystuje ją do wspierania lokalnych oraz międzynarodowych firm takich jak: Calvin Klein, Carlsberg, Nestlé, Coca-Cola, SodaStream i innych. Dzięki niezwykłej palecie kolorów i możliwości cyfrowego drukowania średnich nakładów maszyny Landa S10 drukarnia oczekuje, że dostarczy nowe i zyskowne produkty z tektury, wyraźnie wyróżniające się na zatłoczonym rynku.

Yishai Amir, CEO w firmie Landa, skomentował: „Ciesząc się z naszej pierwszej, udanej instalacji maszyny beta w Graphica Bezalel jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć obecnych i potencjalnych klientów firmy Landa w Izraelu – mogliśmy pokazać im niesamowite wyniki maszyny Landa S10 oraz ogromną inwestycję w infrastrukturę, którą zrealizowaliśmy w celu wsparcia naszego wzrostu.

Wraz z rozwojem produkcji spodziewamy się dostarczyć więcej maszyn w najbliższych miesiącach i udostępnić je komercyjnie w drugiej połowie roku 2018.”

Na podstawie informacji firmy Landa opracował TP