Wrześniowe wydanie RemaTV Flesz
20 wrz 2017 11:46

W RemaTV Flesz są prezentowane wybrane, najważniejsze wydarzenia w branży reklamowej i poligraficznej. Co znajdziecie Państwo we wrześniowym wydaniu?

Labelexpo Europe to odbywające się w Brukseli największe w Europie międzynarodowe targi etykiet. Wśród wystawców będą najważniejsi producenci i dystrybutorzy z sektora etykietowego. Można będzie poznać oferty najlepszych firm z tej branży: producentów maszyn drukujących, papieru i folii, dostawców rozwiązań do druku cyfrowego i flekso, urządzeń do finishingu, producentów etykiet i opakowań. Podczas imprezy zwiedzający będą mieli szansę uczestniczyć w pokazach nowych technologii, nowych maszyn i materiałów etykietowych oraz opakowaniowych. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie wystawców z Polski. Targi odbędą się w dniach od 25 do 28 września w halach kompleksu Brussels Expo.

W październiku po raz siódmy przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu spotkają się w stolicy Śląska podczas największego w Europie wydarzenia poświęconego firmom sektora MŚP. Trzydniowy cykl debat, spotkań, warsztatów i wydarzeń towarzyszących jak co roku przyciąga do Katowic tysiące gości z całej Polski, Europy i z dalszych zakątków świata.
Siódma edycja Kongresu będzie prowadzona pod hasłem przewodnim „Uwolnić biznes!”, które stanowi wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość do zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną. Sesje panelowe i warsztaty obejmą 10 bloków tematycznych. Przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy rozmawiać będą m.in. o innowacyjności w zarządzaniu, prawie i podatkach, rynku pracy i edukacji czy finansowaniu MŚP. Więcej informacji na stronie Kongresu.

Jubileusz 5-lecia istnienia obchodzi firma Sim Koło Sp. z o.o. z Koła, która wyrosła z firmy Sim Iwona Sosnowska-Walczak. Spółka zajmuje się produkcją, importem, profesjonalnym znakowaniem oraz dostawą artykułów reklamowych. W ofercie firmy Sim Koło znajdą Państwo m.in.: torby na zakupy, smycze reklamowe, galanterię skórzaną, odzież reklamową, ceramikę reklamową, słodycze reklamowe. Firma świadczy również usługi profesjonalnego znakowania (grawer, haft, tłoczenie, sublimacja czy sitodruk).

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie zmian w podatku dochodowym. Zmiany dotyczą przede wszystkim limitów odliczania kosztów uzyskania przychodów dla usług tzw. niematerialnych, czyli m.in. doradztwo, księgowość czy korzystanie ze znaków towarowych. Plany te oznaczają poważne problemy dla branży reklamowej. Oznacza to, że usługi reklamowe będą droższe nawet o 19 proc. Tak drastyczna podwyżka może wiązać się z koniecznością rezygnacji z reklamy nawet przez duże przedsiębiorstwa.
Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie wymienionych zmian bez konsultacji z podmiotami, których one bezpośrednio dotyczą. W związku z powyższym Polska Izba Artykułów Promocyjnych wystosowała list do Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, w którym prosi o zaniechanie wprowadzenia planowanych zmian i możliwość wyrażenia swojej opinii.

Zobacz RemaTV Flesz: https://youtu.be/Ub7XGjmkMIc

Więcej materiałów na www.rematv.pl.

Opracowano na podstawie informacji firmy GJC Inter Media