UPM Raflatac na Labelexpo Europe 2017
22 wrz 2017 12:18

tuotteet_pv1 072

Eksperci z firmy UPM Raflatac zapraszają na targi Labelexpo Europe. W ramach spotkania pod hasłem „Rozwiązania etykietowe przyszłości” będą omawiane innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania etykietowe UPM Raflatac.

Wprowadzenie na rynek serii produktów RAFNXT+ stanowi początek wyjątkowego ekologicznego podejścia do przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych. W przypadku serii RAFNXT+ udało się zoptymalizować wydajność wykorzystania surowców oraz stworzyć rozwiązania etykietowe wychodzące poza stosowane w branży standardy zrównoważonego rozwoju.

Nowa seria klejów RPMD przeznaczonych szczególnie do wyrobów medycznych i zastosowań w służbie zdrowia może być stosowana w produktach takich jak: wstrzykiwacze do insuliny, automatyczne wstrzykiwacze, inhalatory oraz woreczki i butelki do infuzji, a także w znakowaniu pobranej krwi i workach do sterylizacji. Wybrane papiery i materiały wierzchnie w połączeniu z nowym klejem RPMD charakteryzują się doskonałą przyczepnością i właściwościami przylegającymi na szkle oraz plastiku. Dodatkowo są odporne na sterylizację i zabezpieczone przed przesuwaniem.

Folia Rafbio PE85 to przyjazna środowisku alternatywa dla standardowej folii poliuretanowej, która zawiera ponad 80 proc. odnawialnych materiałów roślinnych w stanie surowym. Jest ona wytwarzana z etanolu uzyskiwanego z trzciny cukrowej i ma właściwości zbliżone do właściwości tradycyjnych folii poliuretanowych. Folia ta nadaje się doskonale do pojemników na produkty kosmetyczne i chemię domową, a także zapewnia elastyczność wymaganą do opakowań giętkich i profilowanych pojemników.

Laminaty etykietowe na wino ICE i ICE Premium zapewniają doskonałą odporność na wilgoć, wodę i lód. Dzięki niezwykłej wytrzymałości na zmiany temperatury i wilgotności bez łuszczenia się, zwijania, odklejania krawędzi i marszczenia produkty ICE oraz ICE Premium umożliwiają doskonałą prezentację marek.

RafMore to nowe, inteligentne rozwiązania etykietowe służące do zastosowań logistycznych oraz do promocji i ochrony marki. RafMore nadaje każdemu etykietowanemu produktowi unikalną cyfrową tożsamość. Niepowtarzalne, osadzone w etykiecie kody są przechowywane w bazie danych zapisanej w chmurze i pełnią funkcję kanału informacji o każdym etapie drogi pokonanej przez produkt: od wytworzenia do momentu konsumpcji.

Program RafCycle umożliwia zredukowanie ilości wytwarzanych odpadów etykietowych. Jest to program recyklingu odpadów, który umożliwia zamianę zużytych materiałów etykietowych w nowe produkty. RafCycle umożliwia powtórne wykorzystanie etykietowych produktów ubocznych zamiast ich spalania lub wywożenia na wysypisko.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac