Sun Chemical rozszerza gamę farb metalicznych do druku opakowań spożywczych
3 paź 2017 09:31

Firma Sun Chemical rozpoczęła sprzedaż innowacyjnego zestawu metalicznych farb do arkuszowego druku offsetowego, które spełniają normy migracji. Wchodzące w skład rodziny SunPak FSP – farb litograficznych opartych na surowcach odnawialnych, przeznaczonych do zadruku tektury i papieru – nowe farby są dostępne w czterech kolorach: srebrnym (Silver), nasyconym złotym (Rich Gold), nasyconym jasnozłotym (Rich Pale Gold) oraz jasnozłotym (Pale Gold). Jak przekonuje producent, idealnie nadają się do zadrukowywania opakowań na żywność (ponieważ otrzymały certyfikat jako spełniające normy migracji), zapewniają doskonałą drukowność oraz wyraźnie lepszy połysk metaliczny od jakichkolwiek innych farb obecnie dostępnych na rynku.

Nowe farby o 12-miesięcznym okresie przydatności do użytku będą dostarczane do klientów w formie już wymieszanego, jednoskładnikowego systemu, tak by użytkownik nie był zmuszony do poświęcania czasu na przygotowanie farb w zakładzie, lecz mógł je od razu nalać do maszyny drukującej.

Metaliczne farby potwierdziły swoją wysoką jakość w testach przeprowadzonych u obecnych klientów Sun Chemical. Z ocen testerów wynika, że nowe farby zapewniają wysoką trwałość składowania, są bardziej niezawodne w druku w porównaniu z innymi farbami spełniającymi normy migracji, a pod względem metalicznego połysku nie ustępują standardowym farbom metalicznym produkowanym z surowców nieodnawialnych.

Detlef Trautewein, dyrektor ds. serwisu technicznego w dziale Sheetfed Europe firmy Sun Chemical, komentuje: „Najnowszy zestaw farb metalicznych to przejaw zaangażowania firmy Sun Chemical w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają naszym klientom prowadzić bardziej wydajny, zyskowny i ekologiczny biznes. Jesteśmy przekonani, że produkty będące dodatkiem do zestawu SunPak, które cechują niedościgniony poziom połysku, 12-miesięczny czas przechowywania, spójność składu każdej serii, a także certyfikaty spełnienia norm migracji, umożliwią naszym klientom produkcję wyróżniających się opakowań dla ich odbiorców”.

Nowe farby są już dostępne w sieci sprzedaży Sun Chemical w Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

Na podstawie informacji Sun Chemical opracował TK