Epson na siódmej edycji FotoArtFestival
12 paź 2017 14:35

W dniach 13-29 października br. odbędzie się kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w obszarze fotografii w Polsce – FotoArtFestiwal.

W piątek, 13 października, uroczystą wieczorną galą w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej rozpocznie się oficjalnie po raz siódmy biennale FotoArtFestival. Na to jedno z czołowych w tej części Europy wydarzeń związanych z fotografią złoży się kilkanaście wystaw, spotkań autorskich i warsztatów poświęconych tej dziedzinie sztuki.   Będzie można obejrzeć podczas nich prace wybitnych artystów, w tym m.in.: Michaela Ackermana (Niemcy), Michała Adamskiego (Polska), Zisisa Kardianosa czy Jewgenija Wasina (Rosja).

Jedną z firm, która po raz kolejny wsparła przedsięwzięcie swym doświadczeniem, technologiami i zapleczem technicznym, jest Epson. Oparte na technologii piezoelektrycznego druku atramentowego urządzenia fotograficzne i wielkoformatowe tej firmy posłużyły do druku wystawianych prac. Warto wspomnieć, że odbywający się z udziałem publiczności wydruk zdjęć Frieke Janssens (Belgia) na Epson SureColor SC-S80610 z myślą o ich prezentacji na FAF był jedną z atrakcji wrześniowych targów OOH w Warszawie.

W trakcie imprezy Epson współorganizuje także dwudniowe warsztaty fotografii portretowej "PORTRET – od ujęcia do wydruku" (w dniach 27-28 października). Piątek będzie dniem fotografowania, w sobotę nastąpi dalsza praca z obrazem (z wykorzystaniem tabletu), kalibracja monitora i druk. Warsztaty poprowadzi Jakub Kaźmierczyk, fotograf i bloger, przy wsparciu ekspertów z Epson, Eizo, Wacom, Olympus i PermaJet. Udział w nich jest bezpłatny, otwarty i wymaga jedynie rejestracji na stronie: http://www.eizo.pl/portret-od-ujecia-do-wydruku/  Adres wydarzenia to: Bielsko-Biała, Kubiszówka, ul. Słowackiego 17.

Więcej informacji o Festiwalu i składających się na niego wydarzeniach znaleźć można pod adresem: www.fotoartfestival.com

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson