Dni Otwarte Avargraf i APR Solutions
18 paź 2017 09:55

Aplikatory Athos do dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej oraz nowoczesne kompaktowe sklejarki Box Plus będą głównymi bohaterami Dni Otwartych firm APR Solutions i Avargraf - wyłącznego dystrybutora rozwiązań tego włoskiego producenta na rynku polskim. Odbędą się one w dniach od 25 do 27 października br. w siedzibie Avargraf przy ul. Gawota 2D w Warszawie.

Celem Dni Otwartych jest zapoznanie uczestników z maszynami firmy APR Solutions. Wśród prezentowanych urządzeń będą składarko-sklejarka do pudełek liniowych Box Plus-1 z automatycznym podajnikiem Plus oraz stołem do automatycznego zbierania na wykładaniu i Athos Plus – do automatycznego nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej na różne podłoża, wyposażona w automatyczny podajnik Plus i dwa aplikatory taśmy.

Składarko-sklejarka Box Plus-1 to maszyna pracująca w formacie 720x1020 mm, przeznaczona do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery. Maszyny typu Box są budowane w kilku wersjach i znajdują zastosowanie w produkcji pudełek, kopert kurierskich, kopert na płyty DVD, kopert np. na dokumentację medyczną o specjalnych formatach. Po doposażeniu w aplikatory Rap lub Rap Strip mogą być używane do nakładania taśmy klejącej dwustronnej lub taśmy zrywającej Tear Tape. Maksymalna gramatura wynosi tu od 150 do 400 g/m². Maszyny pracują z prędkością do 120 m/min. Falcowanie odbywa się tu za pomocą specjalnych prowadnic. Maszyny typu Box sterowane są systemem PLC z 7-calowego ekranu dotykowego, a ruchomy elektropneumatyczny system Tripper Plate umożliwia w nich złamywanie prostopadłe. W urządzeniach istnieje możliwość zainstalowania 1 lub 2 aplikatorów taśmy dwustronnej Rap, aplikatora taśmy zrywającej Rap Strip, insertera do automatycznego wrzucania dodatkowych produktów reklamowych, modułu Vertigo obracającego produkt o 90º oraz systemu 3D, służącego do przekształcania dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe.

Kolejna z prezentowanych podczas Dni Otwartych maszyn - Athos Plus – jest przeznaczona do nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz taśmy zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej. Format prezentowanej podczas imprezy maszyny to 800x1000 mm. Nakładanie taśmy odbywa się automatycznie dzięki podciśnieniowemu podajnikowi Plus. Maszyna wyposażona jest też w podajnik ręczny, pozwalający na pracę z papierem o niskiej gramaturze - od 80 g/m2. Opcjonalnie można ją przedłużyć o stół do automatycznego zbierania produktu. Prezentowana podczas imprezy maszyna dostarczana jest z dwoma różnymi rodzajami podajników, aby użytkownik w dowolnym momencie mógł wybrać najlepszy rodzaj podawania. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 70 m/min.

Wszystkich zainteresowanych firma Avargraf prosi o wypełnienie formularza kontaktowego na stronie: www.avargraf.pl/dni_apr .

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf