Plotery Mutoh ValueJet z nagrodami w USA
20 paź 2017 11:43

Amerykański magazyn „Wide-Format & Signage” uhonorował tytułem „Best product 2017” dwa plotery Mutoh: rolowo-stołowy Mutoh ValueJet 1638 UH oraz wielkoformatowy tekstylny Mutoh ValueJet 1938 TX.

Hybrydowa drukarka LED-UV - Mutoh ValueJet 1638 UH – została już po raz czwarty w tym roku wybrana na urządzenie roku w swojej kategorii.

„Cztery nagrody potwierdzają fakt wysokiego stopnia innowacyjności drukarek japońskiego producenta. Ważne jest to, że o tej i pozostałych nagrodach decydują branżowi eksperci i praktycy. (…)” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Kilka tygodni temu ploter Mutoh ValueJet 1638UH został nagrodzony w 2 kategoriach: „Ploter stołowy/hybrydowy poniżej 100 tys. USD” oraz „Ploter rolowy poniżej 80 cali szerokości” przez amerykańskie stowarzyszenie SGIA. Wiosną br. ploter ten zdobył także europejski tytuł plotera roku przyznawany przez EDP (European Digital Press Association).

Mutoh ValueJet 1638 UH umożliwia druk zarówno na materiałach sztywnych, jak i giętkich. W tym celu producent przygotował 2 rodzaje atramentów - „rigid” oraz „roll”. Te drugie cechują się wysoką rozciągliwością, tak ważną przy zadruku materiałów giętkich.

Urządzenie oferuje najwyższą jakość druku na takich materiałach jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniający lub 3D.

VJ-1638 UH to ploter 6-kolorowy. Oprócz wspomnianego już lakieru dochodzą standardowe kolory CMYK oraz biały. W trybie druku z roli maks. szerokość materiału wynosi 1625 mm. W zależności od wybranej nawijarki można założyć role o ciężarze do 30, 80 lub 100 kg.

W stołowym trybie „flatbed” ploter może zadrukować płytę o maks. szerokości 1625 mm i długości 1200 mm, przy ciężarze nieprzekraczającym 15 kg. Grubość materiału w obu trybach może wynosić 15 mm.

Mutoh ValueJet 1636 UH dzięki możliwości zadruku materiałów płaskich posłuży do produkcji wszelkiego rodzaju szyldów, znaków, grafik sklepowych POP/POS, opakowań i ich prototypów, puzzli, map, tablic informacyjnych, elementów budowy maszyn, dekoracji, grafik targowych i wielu innych.

Dzięki możliwości zadruku z roli daje możliwość produkcji gotowych do użycia naklejek, plakatów, banerów, grafik podświetlanych, grafik samochodowych, obrazów i wielu innych.

Z drukarkami Mutoh serii UH można będzie zapoznać się podczas Seminarium Wielkoformatowego firmy Atrium Centrum Ploterowe - polskiego dystrybutora ploterów Mutoh (26-27 października).

Drugie z nagrodzonych urządzeń to dwugłowicowy ploter ValueJet 1938 TX, zaawansowany ploter do druku bezpośredniego na tekstyliach. Sprawdzi się w produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam, itd. Ma on możliwość drukowania różnego rodzaju atramentami w zależności od zastosowanych podłoży. Atramenty pigmentowe po druku bezpośrednio na tkaninie utrwalają się w procesie wygrzewania. Przeznaczone są do druku na bawełnie, jedwabiu, tkaninach mieszanych. Atramenty sublimacyjne Mutoh DS2 przeznaczone są zarówno do pośredniego, jak i bezpośredniego druku na poliestrach (min. 80 proc. PES). Trzeci typ to atramenty dyspersyjne Mutoh DD do bezpośredniego druku na poliestrach o zawartości PES min. 80 proc. Nowy „TX” ma możliwość zadruku materiałów o szerokości do 1910 mm. Specjalny system prowadzenia tkanin umożliwia załadunek beli o wadze do 100 kg i pozwala na zadruk zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej nawiniętej tkaniny.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium