Siegwerk otwiera nowy zakład produkcyjny atramentów do inkjetu
23 paź 2017 12:44

Siegwerk, jeden z wiodących światowych dostawców farb i atramentów do zastosowań w produkcji opakowań i etykiet, poszerzył swoje Centrum Techniczne w Annemasse we Francji o nowy zakład produkcyjny dedykowany atramentom do druku inkjetowego. 13 października br. odbyła się oficjalna uroczystość inauguracyjna w Annemasse, na którą zaproszono wybrane władze lokalne i regionalne oraz wszystkich pracowników lokalnych.

Inwestycja miała swój początek w ubiegłym roku wraz z otwarciem specjalnie zaprojektowanego laboratorium inkjetowego, które pozwoliło ulepszyć możliwości badawczo-rozwojowe firmy w tej dziedzinie. Firma Siegwerk zobowiązała się do dalszych prac mających na celu rozwój atramentów do drukarek inkjetowych, tak aby mogły spełniać wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności i wydajności procesu drukowania, a także sprostać specyficznym wyzwaniom związanym z produkcją etykiet i opakowań.

Obecnie zakład w Annemasse zatrudnia 275 pracowników i jest uważany za wiodącą fabrykę Siegwerka w Europie w zakresie farb drukarskich na bazie wody oraz lakierów, produkując ponad 25 000 ton farb rocznie. W ciągu ostatnich trzech lat firma zainwestowała 3 mln euro w celu zwiększenia możliwości rozwoju, produkcji i testowania technologii atramentowej.

„Po otwarciu naszego laboratorium inkjetowego w zeszłym roku otwieramy teraz nasz pierwszy zakład produkcyjny dedykowany produkcji atramentów do druku inkjetowego w Annemasse - wszystko to zgodnie z naszą wizją, aby stać się wiodącym dostawcą farb i atramentów dla branży opakowaniowej na całym świecie - mówi Herbert Forker, prezes firmy Siegwerk. - W ciągu najbliższych pięciu lat zainwestujemy dodatkowe 2 miliony euro w nowe urządzenia (...). Annemasse będzie naszą siłą napędową dla przyszłych rozwiązań inkjetowych.”

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TP