Xeikon i EFI zacieśniają współpracę na rynku cyfrowego druku etykiet
2 lis 2017 09:29

W dniu 1 listopada br. firmy EFI oraz Xeikon (oddział Flint Group) ogłosiły nawiązanie wyłącznej współpracy w zakresie inkjetowych systemów EFI Jetrion do cyfrowego druku etykiet i druku wąskowstęgowego. Umowa przewiduje, że Xeikon będzie serwisował, zapewniał wsparcie oraz zaopatrywał swych klientów w systemy EFI Jetrion, które uzupełnią portfolio jego własnych maszyn do druku etykiet samoprzylepnych w technologii tonerowej oraz inkjet UV.

„Systemy druku EFI Jetrion przyczyniły się do rozwoju rynku produkcji etykiet cyfrowych na przemysłową skalę, zaś liczne innowacje zaprojektowane dla tej technologii – w tym najwyższej jakości obrazowanie LED, fantastycznie kryjące białe farby oraz prawdziwie zintegrowane systemy druku, lakierowania, cięcia i nacinania – sprawiły, że maszyny do druku etykiet atramentami UV Jetrion są najliczniejsze na świecie - podkreślił Guy Gecht, dyrektor generalny EFI. - W miarę jak rozszerzamy nasze portfolio przemysłowych urządzeń atramentowych, naszym priorytetem czynimy inwestycje rynkowe i rozwój zasobów. Wybór Xeikona, jednego z niezaprzeczalnych liderów w druku cyfrowym etykiet, jako idealnego partnera do kontynuowania działań sprzedaży i serwisu linii produktów Jetrion był dla nas oczywisty.”

„Zdając sobie sprawę, że w efekcie tego partnerstwa nasi klienci z sektora etykiet trafiają w doskonałe ręce, liczymy na bliską współpracę z firmą Xeikon (…) oraz na rozwinięcie tej współpracy w zakresie oprogramowania i przyszłych innowacji” - dodał Gecht.

Benoit Chatelard, prezes i dyrektor generalny oddziału Digital Solutions w Flint Group, skomentował: „Xeikon to idealny partner do sprzedaży, obsługi i wsparcia linii produktów EFI Jetrion, ponieważ obie firmy łączy wspólny cel w postaci dostarczania wartościowych produktów, niedoścignionej obsługi, niezmiennej jakości oraz stałej innowacyjności (...). Xeikon to dostawca rozwiązań technologicznych z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie druku cyfrowego. Po ponad 500 instalacjach maszyn cyfrowych do druku etykiet w skali świata jesteśmy niezaprzeczalnym liderem na rynku etykiet samoprzylepnych. Xeikon posiada najszerszą na rynku ofertę w zakresie cyfrowego druku etykiet, wliczając w to oprogramowanie do zarządzania produkcją, maszyny, moduły do uszlachetnień oraz wyposażenie do wykańczania, zaś światowy serwis oraz sieć wsparcia nie mają sobie równych na rynku etykiet. Wszyscy nasi klienci otrzymują kompletną wiedzę, obsługę i wsparcie dzięki bezpośredniemu, bliskiemu kontaktowi z inżynierami firmy Xeikon i to samo będzie dotyczyło klientów Jetrion.”

Użytkownicy rozwiązań Jetrion skorzystają z doskonałej obsługi klienta skoncentrowanej na zaawansowanych operacjach cyfrowej produkcji i zapewnianej przez ponad 100 pracowników serwisu i wsparcia firmy Xeikon na całym świecie.

W ramach umowy na wyłączność linia produktów Jetrion dopełni portfolio cyfrowych maszyn do druku etykiet Xeikon, do których zaliczają się zaawansowane technicznie modele z serii Xeikon Cheetah oraz maszyny „entry-level” z serii Xeikon 3000 (obie drukujące w technologii suchego tonera) i seria Xeikon Panther do druku inkjet UV.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK