Sublimacyjne plotery Mutoh na FastTextile
6 lis 2017 12:47

Podczas Międzynarodowych Targów Tekstylnych FastTextile w Nadarzynie Atrium Centrum Ploterowe – polski dystrybutor japońskich drukarek marki Mutoh – zaprezentuje 2 urządzenia sublimacyjne.

Kompaktowy ploter Mutoh DrafStation RJ-900 XG jest przeznaczony do precyzyjnego druku sublimacyjnego i wodno-pigmentowego. To doskonałe urządzenie dla małych zakładów produkcyjnych, działów marketingu, agencji reklamowych, startupów. Jest bardzo łatwy w obsłudze i codziennym użytkowaniu. Sprawdzi się w druku pojedynczych egzemplarzy, np. reprodukcji obrazów, spersonalizowanych koszulek, poradzi sobie także z ciągłym drukiem produkcyjnym - mogą to być smycze reklamowe, podkładki pod myszki, chusty.

Mutoh RJ-900 XG charakteryzuje się szerokością zadruku 107,4 cm. Na system rolowy można założyć zarówno materiały rolowe, jak i docięte już arkusze o szerokości 108 cm. Odległość karetki z głowicą od powierzchni druku można ustawić na 2 poziomach, dzięki czemu maksymalna grubość materiału może mieścić się w dwóch zakresach: do 1,2 mm lub do 2 mm. Ploter osiąga maksymalną prędkość zadruku do 39,6 m2/h.

Drugim prezentowanym urządzeniem będzie Mutoh ValueJet 1638 WX, 64-calowy ploter przeznaczony do zadruku papierów sublimacyjnych. Dedykowany jest produkcji w realnej prędkości 42-65 m2/h. Dodatkowo ploter umożliwia ręczne ustawienie odległości głowicy od powierzchni materiału. Można ją ustawić na wysokości 1,5, 2,5 i 4 mm.

Plotery Mutoh korzystają z atramentów sublimacyjnych takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze; można je stosować do zadruku bezpośredniego na poliestrze i pośredniego na papierze transferowym.

Alternatywnie można zastosować inne rozwiązanie - Ikonos UltraVision, sublimacyjne atramenty, które cechują się bardzo głębokim kolorem czarnym. Wykraczają one także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów, dostępny jest też dowolny kolor spotowy.

Atramenty sublimacyjne Ikonos UltraVision są ekologiczne, gdyż cechuje je brak VOC. Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków jest bardzo wysoka.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium